otrdiena, 2023. gada 19. decembris

Esi un ļaujies!



Video: Elita

Divas lietas mūs attur no laimes: dzīvošana pagātnē un citu nosodīšana. /P. Koelju/

    Kā jūties šajā rītā? Tas ir tik vienkārši un reizē tik neērti - pajautāt sev: kā es šobrīd jūtos? Neizvairīties un nebēgt no sevis, bet apstāties un ieskatīties savā sajūtu telpā, kur mājo ilgas un sapņi, kur saklausāma intuīcijas smalkā balstiņa un rodams iekšējais spēks.
    Tik ļoti pierasts, ka laimi mēdzam meklēt kaut kur ārpusē - lietās un cilvēkos, jo tā ir pierasts, tā liekas pareizi un ērti un, ja neatrodam to, tad steidzam vainot kādu citu - apstākļus, lietas, cilvēkus, kas it kā traucē mums būt laimīgiem.
    Patiesībā mūsu laimes sajūta ir vienmēr ar mums, tā mājo mūsu iekšiņā un vienmēr seko mums līdzi - klusējot, vērojot, pacietīgi gaidot, kad to pamanīsim. Kad izdodas apklusināt prātu, distancēties no apkārtējā trokšņa un atļauj sev pabūt vienatnē un klusumā ar sevi, tad pamani, ka klusums nerunā Tev pretī balsī un neapšauba Tavas izvēles, klusums pieņem Tevi tādu, kāds esi un reizē dziedina no apkārtējā trakuma. Klusumā sapņi pienāk tuvāk un rodas pārliecība un iedrošinājums, ka ir iespēja tos piepildīt.
    Uzticies sev un savām sajūtām un tam, ka ik mirklis nes vēstījumu - kā Tev labāk būt, lai Tu patiktu sev, lai Tu dzīvotu saskaņā ar savu būtību, lai Tu ļautos savas sirdsbalss aicinājumam. Un tā jau arī būs tā ilgi meklētā laimes sajūta, Dvēseles skaidrība un trauslums vienlaicīgi.
    Bet atgriezīsimies pie laimes sajūtas, jo tas ir tik dabiski - vēlēties būt vienkārši laimīgam. Neviena situācija nav bezcerīga, jo galu galā izvēle vienmēr ir Tavās rokās un kopā ar cerību, iztēli, radošumu visu ir iespējams pagriezt savas iedomātās laimes un piepildījuma sajūtas virzienā.
    Tāpēc tver un izbaudi dzīves garšu ik mirkli, kuru piedzīvo, ja vajag, ieslēdz atslābinošu mūziku, atļauj sev garāku kafijas pauzi ar sapņu smaržu un visaptverošas mīlestības pieskārienu vai dodies garākā pastaigā. Notver brīža trauslumu, vienreizību un gaisību un sajūti sevī ieplūstam dzīves elpu. Esi un ļaujies!

Avots: Iveta Klaiše

otrdiena, 2023. gada 12. decembris

Dari to, kas Tev sagādā prieku



    
Foto - Elita

Visvienkāršākais triks uz pasaules. Šodien. Kā mēs smuki un nemanāmi un manāmi varam pacelties vibrācijās.
    Mums ir saraksts ar lietām, kas būtu jāizdara. Ne jau vienmēr tā, ka obligāti. Var darīt un var nedarīt . Un mēs skatamies uz to sarakstu, tur visādas lietas. Un Tu vari izvēlēties, ar ko sākt. Ej tam cauri domās un ir kāda, kas sagādā drusku vairāk prieka nekā citas, vai stipri vairāk prieka. Viņa ir ‘savādāka’. Sāc ar to! Vienmēŗ! Sāc ar to lietu, kas Tev sagādā visvairāk prieka! Var sapakot somu ceļojumam un tad iedzert kafiju. Vai arī otrādi- vispirms iedzert kafiju un tad sākt pakoties. Vai darīt abus reizē . Nu vienkārši sākt ar to, kas Tavās sajūtās sagādā vairāk prieka!
    Tā ir atslēga. Daudz kam atslēga. Uz tik daudz ko neaprakstāmu atslēga! Dari to, kas Tev sagādā prieku, darbību, kuru Tu piepildi ar savu enerģiju tā, ka piepildies un atveries pats un visa pasaule paveras un iekrāsojas. Mēs tad nemanot un manot ceļamies vibrācijās un viss tas pārējais ‘saraksts’ nostājas tādā kā vienā līmenī, Tu vari darīt jebko jau ar citu enerģiju. Vai arī ar tādu pašu skatu iziet atkal cauri tam ‘sarakstam’. Atkal izvēlēties to, kas sagādā vairāk prieka. Tāds pavisam vienkāršs triks.
    Daudz prieka visiem šodien! Par sevi un pasauli, un visādiem trikiem! Un ziemu! Vienkārši visu!

Avots: Indra Križus

otrdiena, 2023. gada 27. jūnijs

IEKŠĒJS MIERS

                                                                            Foto - Elita
Miers katram asociējas ar ko savu, ar ko citu. Kādam miers, - tas ir pilns vēders, kādam, - kad kabatā pietiekoši naudas, kādam tie ir veseli bērnu, citam tas ir labs darbs, kurš nodrošina drošu nākotni, vēl kādam tās ir siltas un mīļas attiecības, dzīvi vecāki, kādam miers tas ir jauns ielūgums uz pasākumu, - es esmu atzīts, citam iespēja aiziet pie zobārsta…
Jā, pajautā cilvēkam, “kas viņam ir miers” un viņš tev neapzināti atklās to, kas viņu visvairāk šobrīd satrauc. Jo par mieru mēs dēvējam pretējo stāvokli savam nemieram, kurā atrodamies.
Bet kas tad īsti ir tas dziļais iekšējais miers? Kā tas jūtas cilvēkā un realizējas dzīvē.
Iekšējais miers, - tas ir harmonijas un līdzsvara stāvoklis cilvēka iekšienē.
Tas ne vienmēr nozīmē konflikta vai grūtību neeksistēšanu. Tā ir dziļa līdzsvara un miera sajūta, kas paliek netraucēta, neskatoties uz ārējiem apstākļiem.
Par mieru cilvēkā var runāt, kad viņš spēj saglabāt nesatricināmu iekšēju rāmumu dzīves izaicinājumu priekšā.
Indikācijas, ka cilvēks ir sasniedzis iekšējo mieru:
1. Miers haosa vidū.
Mieru apguvusi persona saglabā ārēju un iekšēju mieru, pacietību un nosvērtību pat sarežģītās vai ārēja haosa situācijās. Viņs nav viegli aizkaitināms vai izsitams no līdzsvara caur apkārt notiekošais. Viņa iekšējais miers ir caurvīts tik ļoti, ka ārējās aktivitātes no tā nespēj cilvēku atvienot.
Dzīve nav iespējama bez pastāvīgām izmaiņām, taču var apgūt mierpilnu attieksmi uz izmaiņām.
2. Pieņemšana.
Mieru sevī sasniedzis cilvēks pieņem lietas tādas, kādas tās ir, nepieķeroties un nekontrolējot to, kas ir ārpus viņu kontroles. Viņš skaidri saprot un pieņem, ka dzīvē ir gan prieki, gan skumjas, gan veiksmes, gan neveiksmes. Dzīve nav linerāra. Dzīve ir paredzēta, lai cilvēka Dvēsele spētu iet pieredzes paplašinājumā. Taču sasniedzot iekšēju mieru, nav nepieciešamas dziļas ciešanas, lai Dvēsele mācītos un augtu.
3. Līdzjūtīga attieksme.
Iekšēji saskaņojoes cilvēks izrāda laipnību un sapratni pret citiem un arī pauž iejūtību un labvēlību pats uz sevi. Viņš ir nekritisks, laipns, atvērts, atzīstot visu būtņu savstarpējo saikni.
4. Dziļa apzināšanās.
Iekšēji nosvērtam un mieru ieguvuvis cilvēks dzīvo nevis caur pastāvīgu kontroli un saspringumu, bet caur skaidru apzināšanos. Savu domu, sajūtu, emociju, rīcību skaidru apzināšanos.
Viņos ir uzmanība attiecībā uz pašreizējo brīdi, uz esošo. Šie cilvēki nedzīvo pārmērīgās pagātnes vai nākotnes apcerēs, ilgās, pašpārmetumos, gaidās. Viņi Svētī katru esošo šo mirkli.
5. Apmierinātība.
Iekšēji piepildīts un harmonijā ar sevi nonācis cilvēks izjūt dziļu pateicību un apmierinātību ar visu to, kas viņam tuek dots, ko viņš ir varējis sasniegt, piedzīvot, gūt, baudīt, sajust.
Tas nebūt nenozīmē, ka šim cilvēkam iztrūkst velmju, vērtību un tiecības. Nē, taču šis cilvēks savu laimi vai dzīves jēgu nesaista ar ārējiem sasniegumiem, ar nopirktajiem īpašumiem, sasniegto statusu vai populāriem draugiem ap sevi. Viņa cilvēkvērtība guļ dziļi iekš apzināšanās - es esmu..
6. Harmoniskas attiecības.
Apzināts cilvēks dabīgi un viegli veido harmoniskas attiecības ar cilvēkiem. Viņā nav ne pretestības, nedz bailes, nedz mazvērtība. Nav nekā jānosargā, nav neviens jāuzveic, jàpārspēj, nav ar ne vienu jāsacenšas vai jāizpelnās. Iekšējais miers ietekmē mijiedarbību ar citiem cilvēkiem ļoti skaistā veidā. Viņšnes mieru sevī un sēj to apkārtējos.
7. Izlēmība.
Viņiem ir spēks saskarties ar grūtībām un atgūt iekšēju ticību savām sajūtām, pārliecībām. Viņa spēks atrodas viņā pašā.
Kādreiz ir nepieciešams laiks, lai rastu atbildi un risinājumu, taču tas neliedz iekšēji cilvēkam palikt dziļi saskaņotam un pārliecībā, - visam ir nozīme, viss notiek ar dziļu jēgu. Ka viss mums kaut ko māca, ļauj kļūt spēcīgākiem un augt Garā.
Miers katrā jūtas citādāk, taču ir tāds iekšējs stāvoklis, kurš nav apšaubāms un sajaucams ar ko citu, kā tikai absolūtu uzticības, pieņemšanas un dziļas pateicības sajūtu. Tas arī ir, manuprāt, cilvēka miers.
Cilvēki mieru meklē visdažādākos veidos. Meklē Dievnamā, meklē attiecībās, meklē atkarībās, meklē aizņemtībā, meklē realizētībā un aizmirstībā, meklē ballītēs un skaistās drēbēs, meklē draugos, rados, meklē iespējās, kuras var gūt dzīvē. Bet jāmeklē būtu pretējā virzienā..sevī.
Ļoti daudz cilvēki sapņo par ārējo sasniegumu iespējām cerot tā tikt pie iekšēja miera. Nereti tā ir tieši attālināšanās no sevis.
Iekšējs miers ir nesaistīts ar labumiem, ar iegūstamo, ar nopērkamo.
Iekšējs miers ir par prasmi dzīvot uzticībā Visumam, katra mirkļa apzinātībā, pieņemšanas un pateicības stāvoklī. Tas kopumā veido iekšējo nesatricināmo mieru.
Nereti cilvēki meklē mieru neapzinoties, ka daudz svētīgāk ir atrast savas trauksmes, savu baiļu un sava pastāvīgā saspringuma iemeslus.
Lai kā cilvēka ego to nealktu, - BET…nav iespējams uz Zemes sasniegt stabilitāti un pastāvīgu drošības sajūtu. Jo Dzīvi nav iespējams nofiksēt vienā punktā. Tikko Dvēsele vienā vietā izaug, tā prasa iet nākošā izaugsmē.
Mieru var iemantot tikai iekšēji.
Lai miers ir ar Tevi..
Kristīne Om Shanti

Avots:https://www.facebook.com/OmShantiOaze

trešdiena, 2023. gada 26. aprīlis

Es negribu izskatīties, es gribu BŪT

Foto - Elita


Cenšoties būt mēs paši, mēs attālinamies no citiem, savukārt cenšoties iztapt citu vēlmēm, mēs attālinamies no sevis.
Klarisa Estes
Agrāk es sapņoju par to, ka patikšu visiem un dzīvoju, lai nopelnītu apkārtējo atzinību un mīlestību.
Tagad es to vairāk nevēlos.
Pirmkārt, es vēlos patikt pati sev, dzīvot mierā un harmonijā atbilstoši savām dziļākajām vērtībām. Jā, tas nav izdevīgi un ērti apkārtējiem, taču tā ir pamatota cena par tiesībām būt sev pašai.
Agrāk es vēlējos saņemt pateicību. Es darīju visiem visu un man bija kauns pateikt “nē”, man bija kauns ņemt samaksu par palīdzēšanu. Ka gan tā var!?
Tagad es stingri sekoju savām sajūtām un cienu savas robežas.
Jā, iespējams, tas izskatās egoistiski, taču es drīzāk aiziešu uz ieplānotu manikīru, nevis kāda cita vietā darīšu to, ko viņš var izdarīt pats, bet vienkārši nevēlas kustināt savu piekto punktu.
Te ir izņēmumi, taču arī tie ir apzināti. Ja es kādam kaut ko daru, tad tas nav no bailēm, bet gan no Mīlestības. Un tā ir mana izvēle.
Agrāk es uzskatīju, ka kauns ir dzīvot labāk par citiem un, ja tu dzīvo labāk un vieglāk, tātad tavs smagais krusts un tiešais pienākums ir padarīt laimīgus citus. Atdot visu savu naudu tāpēc, ka kādam ir grūtāk. Izdalīt savu apģērbu, kurš vēl pašai vajadzīgs. Atvadīties no lietas, kura man pašai patīk. Neko neprasīt. Atteikties no tā, ko man piedāvā. Tā laika manā vēlmju sarakstiņā droši vien 70% no lietām bija par “mieru visā pasaulē”. Kāpēc? Zemapziņā es gaidīju kompensāciju no apkārtējiem, no pasaules, Dieva….
Es taču esmu tik laba, es neko neprasu sev. Tātad man pienākas vairāk kā citiem, es taču to esmu pelnījusi.
Tagad man pietiek nekaunības pārstāt kaunēties par savām vēlmēm. Es skaļi izsaku savas patiesās vajadzības. Ja man kads kaut ko dod, es nejūtos neērti vai kaut ko parādā. Es pieņemu. Ar patiesu pateicību.
Man ir apnicis tēlot, pirmkārt jau sev, ka viss materiālais man ir mazsvarīgs. Tā tas nav. Es gribu dzīvot skaisti un ērti, vidē ar skaistām lietām, un nedomāt par to, ka šodien labāk pirkt tos produktus, kas nevis garšo, bet kam ir atlaide.
Man ir apnicis uzturēt šiku fasādi un tērēt milzu enerģiju tās uzturēšanai. Daudzi domā, ka man ir ideāla dzīve, bet tā tas nav. Esmu dzīvs cilvēks, ir lietas, kas mani aizskar, es mēdzu gan ciest, gan raudāt, gan naktīs negulēt…
Agrāk es taisnojos par visu, kas man ir, teicu, ka man vienkarši ir paveicies.
Tagad tā vairs nav. Es zinu, ka tas ir manas apzinātas izvēles rezultāts. Un tikai es viena zinu, cik daudz tas prasījis piepūles – gan iekšējas, gan ārējas, lai pie tā nonāktu… Es vairs nevienam neļauju pazemināt manis sasniegto rezultātu vērtību. Tā ir mana dzīve un man tā patīk tāda, kāda tā ir.
Agrāk es vēlejos visus glābt, “panākt un padarīt laimīgus”. Tagad saprotu, ka pārmaiņas ir pietiekoši diskomfortabls un sāpīgs process, un katrs priekš sevis nolemj, vai viņš tam ir gatavs vai nav. Un nevienam nav jāmainās tikai tāpēc, ka tas būtu komfortablāk man, lai man nebūtu kauns par savu laimi un labklājību. Ja viņu izvēle ir būt nelaimīgiem, es to pieņemu. Bet sev izvēlos citu.
Agrāk man bija ieradums paciest un pieciest.
Vēl drusciņ pacieties – piespied sevi, izdari tā, lai cik nepatīkami tas tev nebūtu. Visi taču tā dara, vai tad tu esi kas īpašāks? Tagad es saku: ar mani tā nevar! Pirmkārt jau man pašai ar sevi.
Agrāk es sev neļāvu kļūdīties, neļāvu attapties muļķīgā vai dikomforta situācijā, man bija bail kaut ko ne tā pateikt vai izdarīt. Tagad es sev mierīgi atļauju izdzīvot arī tādu pieredzi. Nekļūdās tikai tas, kurš guļ.
Agrāk es baidījos pārtraukt attiecības un uzskatīju, ka labāk lai tas saglabājas, lai vai kādas tās būtu. Tas bija tik nogurdinoši, tas prasīja ļoti daudz Dvēseles spēku un laiku.
Tagad zinu, ka tas tā nav. Es saprotu, ka laimīgu attiecību pamats ir savstarpējā cieņa un katra cilvēka iekšējā brīvība. Tikai sākumā tas ir bailīgi, toties ar katru brīdi arvien skaistāk, kā tikko tu atlaid dzelžaino tvērienu. Un ar izbrīnu ieraugi sava partnerī nevis vienkarši sava scenārija statistu, bet atsevišķu brīnišķīgu un brīvu Personību, kura ar katru dienu attīstās un uzzied tavas acīs un kļūst arvien skaistāka un dziļāka.
Agrāk es vēlējos būt pareiza.
Es uzskatīju, ka kāda noteikuma izpildīšana būs man kā apdrošināšanas polise no visiem kreņķiem šajā netaisnīgajā pasaulē, ka tad ar mani nekas slikts nenotiks, jo es ievēroju noteikumus. Tagad es saprotu, ka tā tas nav, un dzīvē vienmēr ir mācību stundas un pārbaudījumi, un, ja tos cieņpilni izeju, tie pārvēršas par maniem resursiem.
Agrāk man ļoti gribējās, lai mani labi novērtētu, pastāvīgi dotu pozitīvu atpakaļsaiti, slavētu, liktu labas atzīmes. Tagad es pati mācos sajust un apzināties savu iekšējo vērtību – neatkarīgi no ārējiem apstākļiem un vērtējumiem.
Agrāk es uzskatīju, ka, lai būtu veiksmīga, man visu laiku kaut kas ir jāsasniedz. Tagad es dodu priekšroku būt laimīgai un visu laiku uzturēt noteiktu savu stāvokli.
Agrāk mani ļoti uztrauca tas, kā es izskatos citu acīs. Tagad es koncentrējos uz to, kā es pieņemu un mīlu pati sevi.
Agrāk es gribēju būt laba. Tagad es gribu būt dzīva, nedaudz histēriska, nedaudz “ar tarakāniem”, vietām – pārāk aktīva, vietām – slinka, nedaudz rupja, drusku skarba un asa, dažkārt spīdoša un spoža, dažkārt nomākta un pazaudējusies…
Es negribu izskatīties, es gribu BŪT.
Katru dienu būt DZĪVA, LAIMĪGA un ĪSTA!
Tamāra Arhipova
Tulkoja: Ginta Filia Solis

trešdiena, 2023. gada 19. aprīlis

Aizvainojums

Aizvainojums – tās ir sekas augstprātībai un neprasmei sazināties.
Katrs no mums reizēm apvainojas - par kādu neapdomīgi pateiktu vārdu, vai tieši otrādi – nepateiktu vārdu, netaisnīgu rīcību vai notikumu, par jebko, kas mums šķiet nepareizi.
No kurienes rodas aizvainojums un kā tas ietekmē mūsu dzīvi?
Patiesībā jau nevienu ne ar ko nevar aizvainot, ja viņš pats neizlemj apvainoties. Lai gan parasti mums šķiet, ka mums ir visas tiesības justies aizvainotiem, tomēr aizvainots pieaugušais izskatās pēc maza bērna, kurš meklē uzmanību ar žēlošanos un raudāšanu. Aizvainotiem cilvēkiem neveicas nevienā dzīves jomā, jo aizvainojums ir destruktīva sajūta, kas kavē personības attīstību.
Ja ielaidīsi savā dvēselē aizvainojumu un ļausi tam tur nosēsties, tas kļūs par galveno sajūtu, kas neļaus attīstīties citām jūtām. Tas pamazām sāks iznīcināt visus radošos impulsus. Aizvainojums ir galvenais šķērslis mērķu sasniegšanā. Aizvainojums ir cēlonis slimībām, kas rodas fiziskajā plānā.
Visu sūdzību pamatā ir nepamatotas cerības un nepiepildītas vēlmes. Saskarsmē ar tuviniekiem mēs pastāvīgi kaut ko gaidām: ka mamma nopirks kāroto mantu (viņa to nenopērk); ka vīrs atbrīvosies no darba agrāk un mēs iesim uz kafejnīcu (tas nenotiek); ka mans bērns lieliski apgūs angļu valodu un iestāsies prestižā universitātē (viņš to nevēlas un nedara, jo vēlas ārstēt dzīvniekus), ka draugi uzaicinās doties kopā ceļojumā (viņi aizbrauc bez tevis).... Apvainošanās rodas no zila gaisa, no mūsu fantāzijām un gaidām un pārvēršas pārmetumos, kas indē jebkuras attiecības. Aizvainots cilvēks iznīcina ne tikai sevi, bet uzspiež destruktīvas jūtas arī saviem tuviniekiem.
Lai aizvainojums neiznīcinātu tavu dzīvi, plānus un personību, tev jāiemācās pārvērst šo negatīvo sajūtu pozitīvā veiksmes un attīstības enerģijā:
1. Mācies atlaist aizvainojumu, atbrīvoties no tā uzreiz, tiklīdz kā to esi sajutis. Ja tevi aizvaino kāda konkrēta persona, piedod viņam uzreiz un saki, ka uzskati viņu par skolotāju savā dzīvē: uzraksti viņam, aizsūti SMS, piezvani . Ja viņš nevēlas tevi redzēt vai dzirdēt, vai arī tu to nevēlies, izmanto vizualizācijas metodi – ļoti skaidri iedomājieties cilvēku, kuram vēlies piedot, un domās pasaki piedošanas frāzi no sirds. Sajūti, ka neturi ļaunu prātu vairs uz viņu.
2. Centies neielaist aizvainojumu dziļi savā dvēselē. Distancējies no nepatīkamām situācijām un nepatīkamiem cilvēkiem. Atceries, ka aizvainoti un agresīvi cilvēki ir enerģijas vampīri un ar savu aizvainojumu provocē tevi uz kontaktu, lai kaut nedaudz pabarotos ar tavu tīro enerģiju. Nedod viņiem tādu iespēju.
3. Mācies būt plūstošs un lēnprātīgs ceļā uz savu mērķi. Ja esi kaut ko iecerējis, virzies uz to ļoti maigi un uzmanīgi, netērē laiku liekām šaubām vai bailēm, bet pamazām iekļūsti dziļā rezonansē ar šo vēlmi, paliekot mierīgs un nepārspīlējot ar sakāpinātu interesi (ja es to nedabūšu, es bez tā nespēšu dzīvot). Ja cilvēks saprot, ka viņam nav izdevies sasniegt savu mērķi, viņš ir vīlies, apvainojas uz dzīvi, uz sevi, uz Visumu, kas viņam it kā nepalīdzēja, un pārstāj darboties, kas nozīmē, ka pārstāj attīstīties. Tāpēc centies pieņemt Visuma plānus kā savējos un nepieķeries pārlieku savām vēlmēm.
4. Pārstāj gaidīt no apkārtējiem sev nepieciešamo uzvedības modeli vai kaut kādas tavuprāt pozitīvas izmaiņas tieši šeit un tagad, atceries, ka Visums funkcionē pēc principa “Neviens nevienam neko nav parādā”.
Aizvainojums ir sekas lepnībai un neprasmei veselīgi sazināties. Sava svarīguma paaugstināšana liek cilvēkam sevi uztvert kā superbūtni, savukārt Visums un citi cilvēki viņu uztver kā parastu ierindas cilvēku - priekšnieks aizrāda par kavēšanos, mīļotā meitene aiziet pie cita, garāmgājēji neapbrīno... “Superbūtne” nesaprot, kāpēc viņu, tik ideālu būtni, nenovērtē, un ar aizvainojumu sāk sevi aizsargāt no pasaules.
Piedod apkārtējiem, piedod visiem, kas ir tālu vai tuvu, visiem, kas ir dzīvi un kuru vairs nav šajā saulē, ja viņi tevi ar kaut ko aizvainoja. Bet pats galvenais, piedod sev! Lielākā daļa cilvēku vislielāko aizvainojumu jūt pret sevi: par visu, ko viņi varēja izdarīt, bet neizdarīja. Nekad nav par vēlu teikt: “Es kļūdījos, bet piedodu sev un ļauju sev doties tālāk!”
*Tulkots un papildināts.
Avots: Līga Mellupa

ceturtdiena, 2023. gada 16. marts

Tu ESI!




                                                                         Foto: Elita

Tajos brīžos, kad pazūd mīlestības pavediens, tad atceries, cik daudzi brīnumi notikuši, lai Tu taptu... Lai dzīvības vārti atvērtos, dvēseles satiktos un ķermenis brīnumaini veidotos... Tas ka Tu esi, tas ir viss, kas vajadzīgs, lai Tava pasaule taptu, rastos un veidotos...un no mūžības sākumiem Tu biji tieši tāds/a šajā laikā un vietā, iecerēts... Tici, Tevi ļoti gaidīja te visi tie, kas ir Tava dvēseļu ģimene uz zemes un pat ja tie nav Tavi vecāki...tās ir mīlestības mājas Tavas, un Tu esi te, lai ar tiem satiktos...
Tad kad pazūd gaismas, ticības un mīlestības pavediens, Tu paskaties debesīs un pateicies par to, ka Tu tās redzi un ka tās ir, jo tas nozīmē - Tu ESI! Un tici, tas ir saskaņots un ilgi veidots notikums, lai Tu satiktos ar tiem, kuri Tavā liktenī vīti...
Un Tu tikai sev apsolies, mīlestību turpināt meklēt iet...pie tām durvīm, kas vaļā, kurās Tevi silti un mīļi gaida kaut kur pasaulē...
Un Tu tikai pateicies par visu kas Tev ir, un mīlestības pavedieni sirdī atgriezīsies atkal, iemirdzēsies un jaunā ticībā un gaismā tālāk Tavs ceļš ies ...

Autors: Leida Tīlika

otrdiena, 2023. gada 14. marts

Kādas ir veselīgas attiecības

Foto: Elita

Pirmais, ko pamanu, kad skatos uz veselīgām attiecībām, ir abu partneru pašpietiekamība. Tajās nav privātīpašumnieciskuma, bet ir uzticēšanās Partneri viens otru ciena, viens otru apbrīno un neizmanto viens otru savu vajadzību apmierināšanai.
Gluži pretēji neirotiskajam: “Es nevaru bez tevis dzīvot!”, nobriedusi mīlestība saka: “Es izdzīvošu arī bez tevis, un pat varēšu būt laimīgs, taču es tevi mīlu un vēlos būt ar tevi kopā!”. Neviens nepieprasa: “Tev jābūt man blakus, lai man būtu labi!”. Un nenodod sevi, pakļaujoties partnera prasībām aiz bailēm tikt pamestam.
Cieņa pret partneri neļauj izturēties pret to augstprātīgi: “Es labāk zinu, kā tev būs labi!”, “Dari, kā es teicu!” Kad mēs cenšamies piespiest otru cilvēku darīt tā, kā mēs uzskatām par pareizu, viņš sāk aizstavēties un izvairīties no kontroles un spiediena, nereti pārejot uzbrukumā, un izsakot atbildes apvainojumus.
Savukārt cieņa pret partnera vajadzībām, robežām un cilvēciskajām īpašībām, stimulē mūs sadarboties, meklēt iespējas, kā realizēt stratēģiju “uzvarēja-uzvarēju”
Pieaugušu cilvēku attiecības ir līdzvērtīgo savienība, kur katrs uzņemas atbildību par savām jūtām, vārdiem un uzvedību.
Ja jūs uzskatāt, ka jūsu partneris ir atbildīgs par jūsu laimi, tad brīžos, kad nesaņemat to, ko vēlaties, jūs jūtaties aizvainots un dusmīgs. Taču otrs nevar būt atbildīgs par to, ka viņa priekšstati par laimi nesakrīt ar jūsējiem. Jūs abi kopā saskaņojat savas gaidas ar otra iespējām. Un varat parūpēties par sevi paši, ja partneris kādu iemeslu dēļ nevar apmierināt jūsu vajadzības.
Uzņemties atbildību nozīmē neapvainot otru par to, ka jūsu dzīve nav tāda, kādu vēlējāties. Ja jūs nevarat darīt to, kas jums ir svarīgi, vai to, kas jums patīk tāpēc, ka otrs to neatbalsta – tā ir jūsu, nevis otra cilvēka problēma. Ja otrs neuzņemas savu atbildības daļu, un to uzņematies jūs – tad atbildība par jūsu pārslogotību gulstas uz jums.
Tāpat arī veselīgas attiecības paredz to, ka tas, ko jūs jūtat attiecībās ir jūsu atbildība, bet tas, ko attiecībās jūt partneris – ir viņa atbildība. Neviens nevar otram piespiest kaut ko just, nevar vadīt viņu bez viņa piekrišanas. Ja jūsu partneris apvainojas par jusu rīcību, tā nav jūsu vaina, bet gan viņa izvēle tā reaģēt.
Atbildība ir arī iespēja izvēlēties to, kas der tieši jums, tā ir prasme pārvaldīt savu dzīvi un neatdot šīs pārvaldības tiesības otra rokās – lai tas būtu pat vistuvākais cilvēks.
Pieaugušu cilvēku attiecībās tiek atbalstīta otra cilvēka pašrealizācija. Viens palīdz otram realizēt iecerēto. Pirmkārt, tas ir atbalsts izaugsmē, kādu izvēlējies partneris. Palīdzība un rūpes pārī – tas nav veids, kā piespiest otru justies kaut ko parādā, vai viņa lojalitātes pirkšana.
Tā nav mīlestība-darījums, kur katrs skaita, cik daudz laba izdarījis otra labā, lai pēc tam pieprasītu dividendes. Un tā nav glābšanas operācija, kur viens risina otra problēmas, un velk āra no krīzēm un nelaimēm, neļaujot otram izjust savu daļu atbildības par savu izvēli, un nedodot iespēju iemācīties pieņemt lēmumus un rīkoties.
Nobriedušai personībai spēja atdot ir paša spēju un pārpilnības demonstrācija. Tā saņem atdevi brīdī, kad redz to, ka viņa palīdzība un atbalsts ļauj otram kļūt stiprākam, un partnera rezultāti sniedz gandarījumu un apmierinājuma sajūtu.
Tādās attiecībās cilvēki viens uz otru skatās atvērtām acīm, redzot reālu cilvēku un nevis sastingušu tēlu. Tas ir iespējams tad, kad cilvēku patiesi interesē otrs cilvēks, lai cik arī gadus viņi kopā būtu nodzīvojuši. Kad viņi ir gatavi pieņemt viens otru tādu, kāds tas ir, ar visiem viņa trūkumiem un labajām īpašībām, nenosodot un necenšoties otru padarīt ērtāku sev.
Ļoti svarīga tādu attiecību īpatnība ir iespēja godīgi un patiesi sarunāties vienam ar otru.
J. Gončaruka

Avots: https://www.facebook.com/psihoterapijasprakse

trešdiena, 2023. gada 8. marts

es esmu Sieviete

Foto - Elita

Ikdienas rutīnā aizmirstam, cik sieviete ir ļoti smalks Dieva radījums. Pašas aizmirstam un nereti vīrietim to neatļaujam pamanīt, baudīt, mīlēt, neatļaujam parūpēties un ļaut palutināt sevi. Tad šodien tam noteikti ļaujamies.
Sevi mīloša sieviete ir magnēts, kā iekārojamākais nektārs un vissmalkākais dimants. Nav iespējams nepamanīt sievieti, kura sev atļauj ziedēt.
Katra sieviete ir beznosacījuma mīlestības avots, apzinās viņa to vai nē. Un ja šī mīlestības plūsma netiek apslāpēta sevī, sieviete ir neizmērojami bagāta. Visums sievietes nesto mīlestību sevī dāsni apdāvina.
Atvērta mīlestība sievietē padara jaudīgu ne tikai viņu pašu, bet katru, kurš ir viņas tuvumā.
Sievietes ar mīlestību tur visas Zemes mīlestības lauku.
Ne tikai šodien tas ir svarīgi, bet arī rīt un parīt…kaut uz mirkli atslābt, ieelpot un sajust milzu svētību savā ķermenī, - es esmu Sieviete. Pajust sevī savu sievieti. Kā viņa jūtas, cik laimīga viņa ir, cik apmierināta, ko viņa vēlas, ko es varu viņai iedot jau šodien, kam vajag laiku..
Mūsu iekšējās sievietes labsajūta ur mūsu katras pašas roku darbs.
Man ļoti patīk būt sievietei, tā nebija vienmēr. Šodien es izbaudu būšanu sievietes ķermenī, man patīk just savu mežonīgās un maigās sievietes dabu, būt piepildītai ar tik sulīgām sajūtām, spēt dzīvot iekšējā miera pasaulē un mīlēt ar sievietes sirdi.
Mēs katra esam ļoti īpaša, ļoti skaista un ļoti vērtīga dāvana Zemei. Mums katrai ir iespēja mīlēt sevi un ļaut mīlestībai caur sevi ziedēt.
Jo vairāk sieviete spēj izbaudīt savas esības prieku, jo vairāk enerģijas viņā ieplūst! Dievam ļoti patīk, ka viņa bērni priecājas ..par dzīvi, par sevi, par šo neatkārtojamo ceļojumu!

Kristīne Om Shanti
Avots https://www.facebook.com/OmShantiOaze
Foto: Elita

piektdiena, 2023. gada 3. marts

Mīlestības pieprasījums vai pieprasīšana, - tas nekad nav par mīlestību.

Foto - Elita


Mīlestības pieprasījums vai pieprasīšana, - tas nekad nav par mīlestību.
Pieprasījums atspoguļo bailes zaudēt iepriekš gūto labumu. Pieprasītājam absolūti nav ieinteresēts otra cilvēka laimē, autentiskumā, neatkarībā, velmēs, interesēs. Pieprasītājam ir cīņa par savu labumu.
Pieprasīšana atspoguļo pieprasītāja personīgo badu, ievainotu ego, mazvērtību, velmi iegūt otra uzmanību, nerēķinoties ar otra interesēm un sajūtām. Pieprasīšana var būt par tieksmi saglabāt varu pār otru un arī par nespēju redzēt otru kā atsevišķu personību, kurai nav pienākums vai atbildība par citu ekspektācijām.
Mīlestība ir plūsma caur sirdi, kurai absolūti nav saistība ar prāta auksto aprēķinu.
Pieprasīšana, ultimāti, draudi, mēģinājums iedvest vainas sajūtu un viltus atbildību otrā par nespēju iedot to, ko no viņa sagaida, tas nekad neveicinās sirds atvēršanos un brīvu mīlestības plūsmu otra sirdī. Uzspiešana un vardarbīga, pieprasoša attieksme rada vēl lielāku velmi sevi pasargāt, būvēt robežas un attālināties.
Ultimāti rada aizdomas par manipulātora patiesiem nodomiem..vai runa vispār patiesībā ir par mīlestību?
Cilvēks, kurš grib dalīties ar savu mīlestību to dara arī tad, ja otra sirds nav izdarījusi tādu pašu izvēli vai nespēj atbildēt ar to pašu.
Mīlestība padara bagātu un piepildītu to, kurš mīl, kurš spēj auklēt sevī mīlestību.
Ja mīlestība iegūst abpusēju ceļu, - tā ir liela balva abiem.
Kad mēs mīlam, tas notiek viegli, nepiespiesti un bez nosacījumiem. Kad kļūstam atkarīgi no otra vai apsēsti pēc otra izmanības, mīlestības un klātbūtnes, tas nozīmē, ka mûsos ir milzīgs deficīts un nav nekas ar ko padalīties pretim. Tukšumus pieprasam otram aizpildīt.
Mīlestībā es savu partneri atbalstu, iedvesmoju, ceļu pašapziņu, veicinu viņu augt, attīstīt visu sevī esošo potenciālu, arī, ja tas var draudēt ar partnera neatkarības iegūšanu un aiziešanu. Tā dara mīlestība, - tā ir nesavtīga, atdodoša, cēla.
Mīlestībā es pārstāju mācīt, audzināt, pārveidot un pārmest kaut ko saviem vecākiem. Es spēju izjust pateicību par visu, ko esmu saņēmis, par katru mācībstundu, par vecāku negulētām naktīm midzinot, mierinot, slimošanas reizēs…par raizēm, rūpēm un nesavtīgo ziedošanos manām interesēm augot. Tā dara mīlestība, - tā ir pilna pateicības.
Mīlestībā es vēlos, lai bērni kļūst neatkarīgi, laimīgi, dzīvo piepildītu dzīvi, pat, ja tas draud ar bērnu attālināšanos. Tā dara mīlestība, - tā ir ieinteresētība otra laimē.
Mīlestībā es vēlos, lai mani mīl tāpēc, ja mīlās, nevis caur žēlumu, pienākuma un vainas sajūtu pret mani.
Mīlestības pieprasījums skaidri parāda, ka reiz cilvēks ir saņēmis no otra ko ļoti īpašu, ko vērtīgu un ļoti dārgu. Un tikko cilvēks, no kura ir gūts labums attālinās, tas rada milzīgu trauksmi un nevēlēšanos to zaudēt. Šeit nekas nav par mīlestību, tikai bailēm zaudēt, nevēlēšanos šķirties no sava labsajūtas objekta un absolūta neieinteresētība tajā, ko jūt un ko vēlas otra cilvēks.
Starp mīlestības valodu neiederas velme gūt labumu tikai sev.
Nereti cilvēki “mīl” caur saviem principiem, prātu un varas instrumentiem.
Beznosacījuma mīlestība ir atpazīstama caur brīvību, uzticēšanos un patiesu ieinteresētību otra laimē, priekā. Mīlestībā mēs vēlam labu cilvēkam, kurš ir svarīgs un neiestatam starp sevi un otru savas savtīgās intereses, vajadzības un nemēģinām apmierināt ievainoto ego.
Mīlestībā es gribu redzēt otru laimīgu..pat ja tas neietver mani viņa laimē. Pat, ja otra laime ir pārāk laimīga un neizturama paša acīm. Patiesi mīlot otru, mēs nekad nedarīsim neko tādu, kas viņu sāpinātu vai ievainotu, kur nu vēl manipulēt un iedvest vainas sajūtu par to, ka otrs ir kļuvis laimīgs bez manis.
Mīlestībā es neturos pie otra ar bailēm vai nepieprasu otram apkalopt manas bailes.
Tas prasa milzīgu iekšēju briedumu, mīlestību pašam uz sevi un gatavību mīlēt.
Mēs tik ļoti labi protam būvēt pieprasošas attiecîbas, ka reizēm sapinamies paši sevī, - vai tas, ko jūtam ir mīlestība vai velme, lai otrs pieder mums.
***
Ir ļoti grūti palaist dzīvē savu bērnu, atļaut viņam kļūt neatkarīgam un sākt piedzīvot sevi, būt laimīgam tā, kā tas piepilda viņu, ja vienam no vecākiem vai abiem nav gatavība atkāpties no vecāku lomas un ieņemt citas pārējās savas dzīves lomas.
Vecāku loma pēc būtības ir arī varas loma pār bērniem. Līdz noteiktam vecumam tā ir ļoti vajadzīga vecāku pozīcija audzinot bērnu, taču vienā brīdī ir jāspēj atkāpties no varas pozīcijas pār nu jau pieaugušiem bērniem.
Vecāki negrib atļaut bērniem pieaugt, kad nav prasme padarīt savu dzīvo jēgpilnu bez bērnu starpniecības.
Uzmanības pieprasīšana no saviem bērniem un apzināts mēģinājums iedvest vainas sajūtu par velmi pieaugt un atdalīties. Tas norāda uz vecāku bailēm ieskatīties sevī, savā dzīvē un iekšējās neapmierinātās vajadzībās, kuras auzvērt, - tas nav bērna uzdevums. Bērns nekad nevarēs aizvērt savu vecāku vientulību, iekšējo tukšumu, neizdevušos attiecību badu, nerealizētību, bailes no novecošanas vai dzīves.
Mīlošu vecāku lielākā balva ir laimīgi bērni, kamēr manipulējoši vecāki ļoti baidās zaudēt kontroli pār saviem bērniem un tamdēļ dara visu, lai bērni nekļūtu brīvi, neatkarīgi, lai neatrod savu spēku un neiet attīstībā. Nebrīvi, vainas sajūtas, pienākumu un parāda sajūtas pārņemti bērni ir mūžam vadāmi, kontrolējami un turami vecākiem rokas attālumā.
Mēs pieprasām tikai no tiem, no kā esam pieraduši gūt sev labumu.
Mīlestība ir došana. Pieprasījums ir cīņa par savu labumu, mieru, ērtumu..
Tāpēc mîlestība ir tik neizmērojami dārga, ka to nav iespējams nopirkt, izlūgties, izmanipulēt, pieprasīt. Patiesa mīlestība ir liels dārgums uz Zemes.

Kristīne Om Shanti
Avots:https://www.facebook.com/OmShantiOaze
Foto: Elita

piektdiena, 2023. gada 3. februāris

Tu vari būt tas, kas vēlies būt

Foto - Elita


Ļoti sen, savā šaubu pilnajā jaunībā es satiku viedu, neatkarīgu, talantīgu un ļoti interesantu apmēram septiņdesmit piecus gadus vecu sievieti, un viņa ar padalījās ar kādu ļoti vērtīgu dzīves gudrību.
Viņa teica: “Divdesmit, trīsdesmit gados mēs visiem spēkiem cenšamies būt ideāli, jo mums ir ārkārtīgi svarīgi, ko cilvēki par mums padomās. Pēc piecdesmit mēs beidzot jūtamies brīvāki, nolēmuši, ka nav svarīgi, ko tie citi domā par mums. Taču no tā pilnībā neizdosies atbrīvoties, kamēr nepaliks sešdesmit, pat septiņdesmit gadi, kad beidzot tu apzinies vienu ļoti svarīgu un tevi atbrīvojošu patiesību – neviens par tevi nedomāja un nedomā vispār!”
Nedomāja. Nedomā. Nekad nedomās.
Cilvēki, pirmkārt, domā par sevi. Un viņus neuztrauc, ko tu dari un vai tu to labi dari, viņiem vienkārši nav laika par to domāt. Viņi ir pārņemti ar saviem pārdzīvojumiem. Jā, tu vari uz mirkli sev pievērst viņu uzmanību (piemēram, guvis žilbinošus panākumus sabiedrībā vai piedzīvojis tikpat skaļu sakāvi), taču pavisam drīz viņi pievērsīsies tam, kas viņiem ir bijis interesanti vienmēr – pašiem sev.
Kaut gan sākumā var šķist briesmīgi un skumji tas, ka nevienam nav nekādas intereses par tevi, taču šī doma atnesīs atbrīvošanu. Tu esi brīvs, jo visi apkārt ir aizņemti ar sevi.
Tātad tu vari darīt to, ko vēlies.
Tu vari būt tas, kas vēlies būt.
Pamēģini to, kas tev patīk, kas iedvesmo.
Radi un veido, ko vien vēlies un lai tavi mākslas darbi ir klaji nepilnīgi, jo, visticamākais, tos neviens pat nepamanīs.
Un tas ir brīnišķīgi!

Elizabete Gilberta
Tulkoja: Ginta Filia Solis
Avots: https://www.facebook.com/ginta.filia.solis
Foto: Elita