trešdiena, 2019. gada 25. septembris

Kā sākas izdziedināšanās

  

         
     Gribēju padalīties ar informāciju, ko noklausījos Youtubā, esot gultā, ....jo neklausīju savu organismu, kas jau vairākas dienas man savā valodā teica teica, ka apstājies, Izdziedini sevi. Gāju uz darbu un nu mani pielauza kaut kāds vīruss...un apstājos...organisms piespieda...
         Mīļie...sajūtat sevi kā veselumu, sajūtiet sava gara pasauli, sajūtiet sevi šeit un tagad...
      Nav ne pagātnes, ne nākotnes. Tieši šeit un tagad sākas izdziedināšanās. Katrs var radīt tādu stāvokli sev. Ja Tu vēlies pilnīgu un stabilu izdziedināšanos, ir nepieciešams radīt šādu iekšējo stāvokli,iekšējo pasaule. To drošo vietu, kur sākas izdziedināšanās. Vietu, kur izdziedināšanas enerģija var iekļūt viegli un bez šķēršļiem. 
        Kad Tu lasi vai dzirdi šādus ziņas, mēģini sajust, kā enerģija plūst Tevī, un kā kaut kas mainās. Tu vari sajust mieru, komfortu, justies drošs un aizsargāts. Tevi piepilda Dievišķā gaisma un mīlestība un Tu burtiski peldi maigās izdziedinošās mīlestības enerģijas plūsmās. Tas ir pilnīgi cits stāvoklis, nekā tas, kurā Tu jūties ikdienā. Tas nepavisam nav līdzīgs ar stāvokli, kad Tu strādā, lai nopelnītu iztiku, pārvarot ikdienas grūtības, aizsargājot savas tiesības vai cīnoties ar kādu, lai aizstāvētu savu taisnību. Kad Tu jūties kā cīņā katru dienu un jūties salauzts un uzvarēts vai arī pats uzvarējis, - tas nav būtiski. Tu jūties ļoti noguris un izsmelts. Kā var nodarboties ar izdziedināšanu, ja no visām pusēm uz tevi lido "lodes"? Kāpēc daudzi slimo gadiem un nevar izveseļoties? Tāpēc, ka turpina cīnīties. Jo nevis sadziedē vecās rētas, bet iegūst klāt arvien jaunas. Padomā par kādu cenu Tu ieguvi uzvaru? Un kādas bija pēc tam sekas, kad Tu sadarbojies ar sevi, ar citiem, ar dzīvi no spēku pozīcijas. Šajā cīņā nevar būt uzvarētāju. Ja kāds pie Tevis vēršas no spēka pozīcijas, un Tu atbildi ar to pašu, tūlīt tiek izveidots mezgls, kas varēja tikt atsiets mierīgi. Iedomājies, ja Tu saglabā sevī mierīgu un mīlestības pilnu telpu, Tu saglabā arī sevi tajā un dzīvo, risini ikdienas problēmas, stājies attiecībās ar citiem, rūpējies par savu ģimeni, tuvajiem, nodrošini savas vajadzības ar mīlestību. Bet to ir gruti iedomāties, jo mēs esam jau pieraduši dzīvot - cīnīties. 
       Bet atrasties ikdienu šajā mīlestības un miera stāvoklī ir ne tikai iespējams, bet arī nepieciešams. Un, ja tā dzīvosi, pēc kāda laika brīnīsies, kāpēc tā nedzīvoji visu laiku. Iedomājies, ka visu laiku atrodies šajā mīlestības pilnā, izdziedinošajā stāvoklī, Tu sāksi risināt ikdienas problēmas ar mazāku spēku piepūli, vai arī pat bez piepūles. Tev nevajadzēs konfliktēt ar sevi vai citiem, lai iegūtu vēlamo. Viss, kas Tev vajadzīgs, sāks nākt pie Tevis viegli un vienkārši. Tu sāksi iegūt prieku no dzīves. Dzīve sāks izmainīties. Pats galvenais, - Tu šajā mierpilnajā stavoklī vairs neiegūsi rētas un sāpes. Un sāksi izdziedināties. Dzīve bez cīņas ir ieradums, kuru var izstrādāt. Daudzi sevi noved līdz tādam stāvoklim, kad organisms jau vairs nespēj tikt galā ar uzlikto slodzi un slimība ieliek gultā. Tā organisms piespiež cilvēku kaut uz brīdi aiziet no cīņas, kuru saucam par dzīvi. Lai nokļūtu mierīgā un drošā izdziedinošā stāvoklī. Bet Tev nevajadzēs slimot, ja šo stāvokli radīsi Tu pats un tajā atradīsies katru dienu. To vajag tikai iemācīties pieņemt kā ieradumu. Ir vajadzīgs tikai katru dienu apzināti šo ieradumu attīstīt. Cita ceļa nav. Lai iegūtu ko jaunu, vajag to trenēt, lai tas kļūtu par ieradumu, dabīgu priekš Tevis. Katrs var atcerēties šādu mīlestības un mierra izdziedinošu stāvokli sevī. Mūsu šūnas atcerās šo stāvokli. Un katrā brīdī var to atcerēties, neatkarīgi kur Tu esi un ar ko nodarbojies. Bet sākt vajag tad, kad esi jau mierīgs, jūties pārliecināts.  Un tad pakāpeniski šo stāvokli sevī sajust arī citās vietās. Un tad jau šis stāvoklis būs arī dabīgs arī konflikta laikā. Tu ar savu mieru un augstām vibrācijām ietekmēsi citus apkārt. Tev ir izvēle, vai atrodoties kādā saspringtā dzīves situācijā, tai pakļausies un ielaidīsi sevī šīs zemās vibrācijas vai arī saglabāsi sevī šo mīlestības pilno, izdziedinošo stāvokli. Tā ir tikai Tava izvēle. 
     Un, jo biežāk šo stāvokli praktizēsi, jo labāk izdosies. Tas nav aicinājums aiziet no realitātes un padoties. Tas ir aizinājums godīgi un atklāti pieņemt izaicinājumus, bet tos pieņemt bez saspringuma un agresijas, kura ievaino vispirms Tevi pašu. Bet pieņemt ar Dieviško mīlestību un mieru Dvēselē. Tas ir aicinājums risināt ikdienas problēmas un pieņemt realitāti tādu, kāda tā ir, ar mērķi uz izaugsmi. Un, ja kāda graujošā ietekme novirzīta uz Tevi, Tu viņu atvirzīsi, jo atrodies savā drošajā un mierpilnajā stāvoklī, kura dara Tevi neievainojamu. 
    Ja Tu izlemsi, ka vairāk neesi pakļauts citu graujošajām ietemēm, tad tā arī būs. Galvenais nosacījums - radīt sevī šo izdziedinošo stāvokli. Pieņemt sevi tādu, kāds Tu esi. Iemācies pret sevi attiekties ar maigumu, mīlestību, cieņu, neatkarīgi ne no kā. Pieņemot sevi ar cieņu un mīlestību, Tu sāksi ar sapratni arī attiekties arī pret citiem, lai arī kā viņi uzvestos. Tu sāksi uz viņu skatīties ar Gara acīm. Tad nevajadzēs viņus nosodīt un cīnīties ar viņiem. Samierinoties ar sevi, pieņemot sevi, Tu atbrīvosi sevi no nevajadzīgām cīņām. Un atceraties, ka vienmēr jāsāk ar sevi. Ja Tu izjūti grūtības pieņemt sevi, tad atceries, ka Tevī ir Tavs Dievišķais ES, kas viemēr ir gatavs kļūt par Tavu labāko partneri un palīdzēt grūtos brīžos. Vērsies pie viņa un saki: dārgais Dievs, Gars, Visuaugstākais, Dievišķais ES....lūdzu, parādi, kā tas ir sajust Dieva mīlestību un piedošanu. Lūdzu, parādi kā ir sajust, kad Tevi pieņem un saprot Tevi tādu, kāds Tu esi. bez nosacījumiem. Parādi, lūdzu, kā ir sajust  Dievišķā rūpes, siltumu, gudrību, Un Tev atliks tik sajust šo enerģiju, kas pār Tevi plūdīs. Un izbaudi laimi, esot cilvēka ķermenī. Nes šo spēju pasaulē, kuru esi iemantojis savās Dievišķajā mājās. Beznosacījuma mīlestību,.... Dievišķo mieru.....un atceries, ka izdziedināšanās spējas ir pieejamas visiem. Tā ir tikai Tava izvēle. 

Mīlestībā, Elita

avots: "Ūdensvīra ēra"

svētdiena, 2019. gada 4. augusts

Tu neesi tavs prāts


Lielākais šķērlis ceļā uz apgaismību (apskaidrību)



- Apgaismība (apskaidrība) – kas tas ir ? (E.Tollem uzdotais jautājums)

Jau vairāk nekā 30 gadus ceļmalā sēdēja ubags un lūdza garāmgājējiem žēlastības dāvanas. Tad kādu dienu garām gāja kārtējais ceļotājs. “Iedodiet kādu monētiņu,” nočāpstināja bezzobainā mute, un ubaga roka mehāniski pastiepa savu veco cepuri. “Man nav ko tev iedot,” atbildēja ceļotājs. Tad viņš paprasīja: “Uz kā tu sēdi?” “Tā, ne uz kā,” atmeta ar roku ubags. “Tā vienkārši ir veca kaste, uz kuras es sēžu jau tik ilgi, cik vien sevi atceros.” “Vai esi kādreiz ieskatījies tās iekšpusē?” painteresējās ceļotājs. “Nē,” atbildēja ubags. “Un kāpēc skatīties? Tāpat tur nekā nav.” “Bet tu paskaties,” uzstāja ceļotājs. Ubags negribot piepacēlās un pacēla kastes vāku, un, neticot savām acīm, sev par milzīgu izbrīnu ieraudzīja, ka kaste pilna ar zelta naudu. 

Es (E.Tolle) tad arī esmu tas pats ceļotājs, kuram nav nekā, ko iedot, un kurš tev iesaka ieskatīties iekšpusē. Tikai ne kādas kastes iekšpusē, kā minētajā līdzībā, bet daudz tuvāk - sevis paša iekšpusē - sevī. “Bet es jau neesmu ubags,” tāda varētu būt dzirdama atbilde. Tomēr tie, kas nav atraduši savu patieso dārgumu, to brīnišķīgo ESĪBAs prieku un kopā ar to nākošo dziļo, stabilo, nesatricināmo mieru, ir nabagi, pat ja viņiem pieder neizmērojamas materiālās bagātības. Viņi kā aklie klīst savās pilīs (mājokļos) un ārpus tām, jo ir izslāpuši pēc atzinības un pašapliecināšanās, meklē drošību, grib mīlestību, meklē sev izpriecu vai paša realizācijas fragmentus, lai arī tajā pašā laikā viņu rīcībā atrodas tāda iekšējā bagātība, kura ietver ne tikai visu uzskaitīto, bet vēl neizmērojami daudz vairāk, nekā to varētu piedāvāt visa apkārtējā pasaule. 

Vārds “apgaismība (apskaidrība)” izraisa cilvēka iztēlē domu - ideju - par supercilvēka stāvokļa sasniegšanu, jo cilvēka EGO patīk to izskaidrot tieši tā, tomēr apgaismība – tā ir tikai tavs dabiskais vienotības sajušanas ar ESĪBU stāvoklis. Tātad apgaismība ir tava atrašanās sajūta vienotības un sasaistības stāvoklī ar kaut ko neizmērojamu un nesagraujamu, ar kaut ko gandrīz paradoksālo, kas tu pats, pēc būtības, arī esi un vēl pat ar kaut ko daudz diženāki lielāku nekā tu. Šis stāvoklis atklāj tev tavu patieso dabu, kas atrodas aiz tava vārda un ķermeņa robežām. Tava nespēja sajust šo savu saistību ar ESĪBU rada tevī atšķirtības ilūziju gan pašam ar sevi, gan arī ar visu apkārtējo pasauli. Tieši tāpēc tu apzināti un neapzināti uztver un sajūti sevi kā izolētu fragmentu. Tad tevī pastiprinās bailes un tad arī iekšējā un ārējā konflikta stāvoklis tev kļūst par ikdienišķu normu. Man ļoti patīk Budas izteiktais vienkāršais apgaismības definējums: Apgaismība ir “ciešanu izbeigšanās”. Šajā formulējumā nav nekā pārcilvēciska, vai ne? Protams, kā definīcija, tā nav pilnīga, jo izsaka tikai to, ka apgaismība nav ciešanas. Bet kas tad paliek pāri, kad ciešanu vairs nav? To Buda neskaidro, tātad tev pašam to vajadzēs noskaidrot. Buda savu formulējumu ir izteicis nolieguma formā, lai cilvēka prāts nespētu to pārvērst par savas ticības objektu, ietērpt kaut kādā pārcilvēciskuma ietvarā, vai arī pārvērst to par mērķi, kura sasniegšana kļūtu tev neiespējama. Tomēr, neskatoties pat uz šādu piesardzīgu apgaismības definējumu, budistu vairākums turpina ticēt, ka apgaismība (apskaidrība) – tas ir priekš Budas, bet ne priekš viņiem – nu, katrā gadījumā, ne jau šajā dzīvē.


Fragments no 
Ekhards Tolle. Tagadnes mirkļa "Šeit un Pašlaik" spēks

pirmdiena, 2019. gada 29. jūlijs

Dzīve ir dota, lai viņu dzīvotu





              Tu esi te, lai dzīvotu!
              Lai piedzīvotu savu pieredzi. 
              Nodzīvot dzīvi laimīgi, pilnībā realizējot savu enerģiju, savu savu, savu ES. 
              Dzīvot caur mīlestību, ticību...nevis caur bailēm. 
              Uzņemoties atbildību par savu dzīvi.

              Intervija ar Aleksandru Menšikovu.
 

Mīlestības pilnu dienu


Kamēr Tev nav Mīlestība uz sevi, Tavs partneris nespēs padarīt tevi Laimīgu. Un nespēs nekas un neviens..Garu ceļu iedams Tu šo atbildību par savu mīlestību nespēsi atdot nevienam citam rokās.

Mīlestība ir vienīgā mācība uz Zemes, kas apgūstama visas dzīves laikā.

Mīlestība. Atrodas Tevī.

OmShanti

piektdiena, 2019. gada 8. marts

Tuvojoties pavasarim




Uzplaukstam Dvēselē kopā ar dzīvību un pavasari! 

Skaistu ziedēšanu, starošanu, mīlēšanu un gavilēšanu!

pirmdiena, 2019. gada 25. februāris

Par attiecībām, apzinātību un mīlestību




Juris Grave (Bharganath) un Bhavani Prem -
- Mīlestības mistērijas skolas skolotāji, apzinātības un apzināto attiecību
konsultanti, holistisko meditatīvo prakšu treneri.
- Ceļotāji, pasaules un savas apziņas izzinātāji, draugi un mīļākie.

Ikreiz, kad sastopu pārus, kam ilgtermiņā viss izdodas, aizdomājos – … kas, kas tieši ir tas, ko viņi zina, bet pārējie - nē? Vai arī – vēl nē? Ceļš uz patiesi tuvām attiecībām var būt sarežģīts. Iesākumā tev iedod spārnus – tādus baltus un skaistus – un tu lido! Tad tu ietriecies stiklā un ar saņurkātu vaigu noslīdi gar to lejā. Tad atkal spārnos un tad atkal gar to stiklu uz leju… Šajā visai neskaidrajā ceļā ir labi saredzēt bākugunis. Tie var būt arī cilvēki, kas ir pietuvojušies savām ideālajām attiecībām. Juris Grave (Bharganath) un Bhavani ir kopā jau deviņus gadus. IEVA mudināti, abi izklāsta svarīgākās atziņas par to, ko atklājuši izzinot un praktizējot apzinātību attiecībās - kā pie tās nonākt, kā praktizēt un kāpēc kopdzīve apzinātībā vairs nekad nebūs tāda, kāda bija pirms tam? 

Dzīve ne-apzinātībā

Patiešām, “parastās” attiecības, tādas, kādas esam pieraduši redzēt sev apkārt un attiecības apzinātībā ir divas pilnīgi atšķirīgas un daudzviet pat pretējas parādības. Biežāk izplatītas “neapzinātās” attiecības - cilvēki tās veido, lai apmierinātu savas prasības un vēlmes, vai vienkārši no bailēm palikt vienam. Taču ja cilvēkam izdodas notvērt “pagrieziena punktu” - apgūt un praktizēt apzinātību, mainās visa dzīve - mainās kas esi tu pats un kas jūs esat viens otram. Apzinātība attiecībās nozīmē, ka abiem partneriem ir viens kopīgs augstākais mērķis - personīgā izaugsme. Kad satiekas divi apzināti, viens otram atvērti partneri – tā neapšaubāmi ir privilēģija un iespēja garīgi augt. Šādā savienībā vīrišķā un sievišķā enerģija ir milzīgs resurss - pietiekošs, lai atbrīvotu drosmi un pārliecību, iedvesmu un mērķtiecību. Tā ir attistība no “plika” seksa, pieķeršanās un ciešanām – uz tuvību un mīlestību.

Mēs visi tiecamies mīlēt un būt mīlēti. Taču tuvās attiecībās ir daudz sāpju un konfliktu. Piekrītiet, ja bezkaislīgi palūkojamies apkart, nav grūti nonākt līdz atziņai, ka mūsdienu cilvēkiem ar izpratni par attiecībām “tā ir, kā ir” - pārsvarā cilvēku centieni veidot ilglaicīgas un dziļas attiecības, cieš neveiksmi. Tiek pārdzīvotas lielākas vai mazākas drāmas un tad partneri attālinās. Parasti seko šķiršanās, bet, ja arī nē, attiecības sastingst paredzamībā un rutīnā. Neapzinātībā tu piemēro sev upura lomu, jo pieņem, ka apstākļi ir spēcīgāki par tevi. Jo redz - tāds man darbs, tāds slikts raksturs vīram (jeb sievai) un jo vairak, jo tālāk no sevis - tādā ģimenē ar tadām vērtībām esmu audzis un vispār - tādi mēs latvieši esam. No pirmā acu uzmetiena tā ir ērta pozīcija - vienmēr kads cits ir atbildīgs vai vainigs par to, kas notiek ar tevi. Ir kam pārmest - egoistam partnerim, nepaklausīgiem bērniem, visam kas notiek ne tā, kā es to biju iedomajies un gribējis. Bet kuru tad mēs beigu beigās mānam? Paļaujoties uz šādiem uzskatiem mēs līdzinamies laivai bez burām un airiem okeana vidū, bez spējām patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību par savas dzīves kursu. “To es nemāku, tas man nepatīk” - kļūst par universālu mantru. Vai Dzīvei ir interesanti ar tadu cilvēku? Un vai tādā veidā ir interesanti dzīvot? 

Patiesība ir tā, ka mēs nepiedzimstam ar izpratni par attiecībām un arī ne kā lieliski mīlnieki. Izpratne par pasauli iesākumā rodas no saskarsmes ar vecākiem. Ja bērns nav sajutis beznosacījuma mīlestību caur uzmanību, klātbūtni, maigiem pieskārieniem, viņš vienkārši nepazīst šīs izpausmes un viņam nepiemīt šīs īpašības, kā arī daudzas jo daudzas citas, kuras padara šo dzīvi krāsainu un laimīgu. Mūsu vecāki, vēlot mums labāko, spēja nodot šo “stafetes kociņu” tādā līmenī, kā to izprata un kādā dzīvoja paši. 

Biju divpadsmitgadīgs puika, kad sajutu sevī neizskaidrojamas pārmaiņas, tieksmi kas bija spēcigāka par mani, kas pārņēma vadību pār maniem uzskatiem, uzvedību, vērtībām. Es vēl neapzinājos sevi kā seksuālu būtni, es nezināju, ko ar to darīt. Vai bija kāds blakus, kurš varēja izskaidrot kas notiek, nomierināt, iemācīt ar To sadarboties? Neviena. Pazīstami? Ak, cik daudzās emocionālās traumās mēs iedzīvojāmies tajos brīžos - vainas un kauna sajūtā, vientulībā un atrautībā no visa. Pēc tam mēs dodamies attiecībās ar tieši tādu pašu nemākuli - pilnīgi baltu lapu, mēs nezinām neko. Savās izpausmēs mēs neapzināti vadāmies pēc vecāku parauga, bet priekštatus par attiecībam un seksu uzsūcam no visiem pieejamiem avotiem nefiltrējot. Meitenēm tie ir saldi romāni, puišiem porno filmas. Tas ir tāds nepajokam starta komplektiņš ar ko uzsakt kopdzīvi un zvērēt viens otram uzticību lidz kapa malai. 


Gaidot “īsto”

Tādēļ visbiežāk pirmā saskarsme ar patstāvīgam attiecībām risinās pēc līdzīga scenārija - cilvēki dodas attiecībās atbilstoši saviem pieticīgajiem priekšstatiem - ievainoti, sāpju un neizprotamu ilgu vadīti, ar mega uzlādētu seksuālo enerģiju, par kuru izpratne patiesībā ir nulle. Viņi paļaujas uz ilūzijām, ka tieši pareizā un īstā partnera izvēle ir galvenais attiecību izaicinājums un uzdevums. “Īstais” ir tas, kurš apmierinās manas prasības un vēlmes - mantiskās, sadzīviskās vai seksuālās, tas kurš pārņems daļu atbildības par manu dzīvi un to, kas man pašam nesanāk vai nepatīk. Atbrīvos mani no manām problēmām! Es tagad apprecēšos, man būs balta kleita, ģimene, bērni, un es redzu sevi braucam uz riteņa ar pītu groziņu. Viss ir skaisti. Tad visas manas problēmas, īpaši emocionālās, atkritīs pašas par sevi.

Jaunu attiecību sākumā, ar atbilstošo hormonu piešprici, cilvēki tiešām redz viens otrā šo sen gaidīto atbrīvotāju un piepildītāju - tādu, kas padarīs dzīvi bezbēdīgu. Šis lidojums ir brīnišķīgs, bet īss un ar sāpīgu piezemēšanos - kad hormoniem iestājas “atvilnis” un karietes pārvēršas atpakaļ par ķirbjiem. Viens otram pretim stāv cilvēki ar tām pašām problēmām un sāpēm, ar rūgtu atklāsmi, ka viņus nekas patiesi dziļš un svarīgs nesaista. Vien nez kur radusies “māksla” spiest viens otram uz vissāpīgākajām “pogām”. Kad gaidītais nenotiek, kurš ir vainīgs? Protams, ka tas otrs! (Es atdevu viņam(ai) savus labākos gadus, bet izrādījās…) Jo es cerēju, ka viņš aiztaisīs visus manus caurumus, darīs to, ko es neprotu, iedos to, kā man pašai nav. Atbrīvos mani no tā, ka man pašai ar sevi kaut kas ir jādara! Un tad neapšaubāmi ir vilšanās. Mēs it kā netiekam klāt kaut kam patiesi svarīgam. Šāds scenārijs var atkārtoties vēl un vēl. Taču pārmaiņas var notikt līdz ar brīdi, kuru pieredzējuši cilvēki salīdzina ar atmošanos no dziļa miega jeb “ne-apzinātības”.

Ja nonākot līdz kārtējām attiecībām, cilvēkiem ir kaut nedaudz apzinātības dzirksts, tad top skaidrs - attiecības nav un nevar būt domātas, lai tevi atbrīvotu no problēmām vai dāvātu tev kautko. Apzinatībā rodas izpratne - attiecības ir domātas lai mācītos, lai attīstītos, un tā ir galvenā vērtība.

Tāpēc tieši attiecībās mēs tiekam spiesti visvārīgākajās vietās – mēs paši, neapzināti izvēlamies tādus cilvēkus, kuri atrod un māk uzspiest uz mūsu vissāpīgākām pogām! Tu vari uztvert šo otru kā personu, kas rada problēmas- dusmoties, vilties un pat ienīst. Taču patiesībā mums viņi jāpieņem kā savi skolotāji – jāsaka paldies, jo tas, uz ko tu man norādīji, patiešām attiecas uz mani. Šī, lai arī bieži sāpīgā pieredze, dod mums iespēju augt, izdarīt izvēles dzīvē balstoties uz patiesi dziļāku izpratni par sevi un pasauli, iegūt svarīgākās iemaņas, spējas un īpašības, realizēties kā personībai un izprast savas dzīves aizvien svarīgākus uzdevumus. Jo mēs visi esam daļa no dabiskās Visuma plūsmas - evolūcijas. Tā ir Visa virzība no vienkāršā uz sarežģīto, no rupjā uz smalko, no primitīvā uz advancēto. Celt un paplašināt savu apziņu, nozīmē sadzirdēt un realizēt savas sirds un dvēseles ilgas pēc Mīlestības un izprates par sevi. Došanās šaja “bīstamajā” transformatīvajā processā ir tavas dvēseles dziļākās ilgas, turpretīm turoties pie zināmā, pierastā (prāta komforta zona), neko nevar mūs iemācīt – mēs vienkārši velti iztērējam savu dzīves enerģiju.
Pagrieziena punkts.

Šo atmošanos var izraisīt patiesi dziļas ciešanas, mīlestība, vai apzināta praktizēšana. Mēs abi savā pieredzē vairākkārt esam bijuši tam liecinieki. Dažreiz tam par iemeslu ir kādi dziļi pārdzīvojumi, nepanesamas sāpes, mūsdienās tik ļoti izplatītais izdegšanas sindroms un patiesu vērtību trūkums, sajūta, ka dzīve pajiet “pa tukšo” ka vairs nevari “kā līdz šim”. Emocionālas sāpes, kuras vienā bridī vairs nav spēka saturēt. Dažreiz sirds atveras neierobežotai, beznosacījuma mīlestībai, bet arī tados brīžos ir nepieciešams apzināt notiekošo, zināt, k oar to iesākt. Taču vienīgi apzināta praktizēšana apveltī mūs ar spējām izprast un attīstīt sevi. Nedomāju, ka kads apzināti izvēlētos gaidīt ciešanas.

Apzinātība ir spēja pagriezt uzmanību virzienā pret sevi – uz iekšējiem procesiem sevī. Parasti tā nav cilvēkam raksturīga īpašība. No bērnības mūs tirda – kas tu gribi kļūt? Nevis - paskaties sevī iekšā! Ko tu jūti? Apzinātība ir atslēga no durvīm uz pilnīgi citu pasauli. Iepriekš bija neapzinātība - tev padod bailes, kaut kādas vēlmes, atkarības, un tu neapzinātā stāvoklī tam visam padodies. Tagad viss var sākt mainīties. 

Tu pārņem vadību pār savu uzmanību un soli pa solim - pār savu dzīvi. Tā ir kā “zelta atslēdziņa”, ar kuru var atslēgt slepenās durvis. Lai atrastu šīs durvis, nemaz nav jādodas pasaulē, kaut arī biezāk notiek tieši tā. Mūsu abu, gan Indijā, gan Dienvidameraikas džungļos pavadītie gadi, retrīti, askēzes un prakses guru un šamņu vadība, patiesībā bija ceļojums sevī. Bistamakais, bet vienīgi pareizais virziens tiem, kuri patiešām grib izprast, kādeļ šajā pasaulē ir ieradušies.


Sākam praktizēt apzinātību – meditēt

Visvieglāk to sākt darīt ar kaut ko, kas ir pastāvīgs un zināms – savu elpu. Ja pārslēgsi uzmanību uz savu elpu – kā, kur tu elpo, ko tu jūti - tu esi šeit un tagad. Apzinātība ir spēja ar savu uzmanību būt klātbūtnē un saskarsmē ar visu to, kas notiek ar tevi šajā brīdī! Tas ir, kad pārstāj vadīt laiku neauglīgos iekšējos dialogos, prāta sirojumos, atmiņās un nožēlā, uztraukumos par nākotni, vēlmēm un bailēm par to neizdošanos. Tava uzmanība atrodas vienīgā patiesi eksistējošā momenta - tagadnē. Citiem vardiem sakot – “saimnieks atgriežas mājās”. Praktizējot tu sāc veidot spēju vadīt šo procesu, pretēji neapzinātībai, kad tevi vada apstākļi, bailes, savas vai citu cilvēku vēlmes. 

Pirmajā brīdī ir bailīgi, jo aiz tām durvīm tu saskaries ar sevi pašu. Daudzas lietas var parādīties negaidītā gaismā, pavisam savādāk, nekā esi pieradis uz tam skatīties. Tu vari tur ieraudzīt patiesos iemeslus savām darbībām, vēlmēm, savus vājumus un kļūdas un tas ne vienmēr ir sajūsminoši. Taču apzinātība paredz nevērtēt un jo vairāk - nevainot sevi. Tā vietā tu vēro un pieņem, tādējādi izprotot cēloņus un sekas, ieraugi savas dzīves notikumu patiesos iemeslus un no tā izrietošās mācības. Ir jāatbrīvojas no visa mākslīgā un neīstā. Tik vienkārši, bet tai pašā laikā tik sarežģīti. Mēs varam sākt sevi atsekot un līdz ar to arī - veidot. Meditācijā tu koncentrējies uz savu elpu vai uz kaut ko, ko tu pieņem par centru. Mūsu prāts ir haotisks, tas lēkā - aizvien jaunas domas piezogas un aiznes tevi sirojumos par tikai tavā prātā eksistējošo (ne)realitāti. Meditējošs prāts sākumā arī ir haotisks, tāpat skraida, bet atšķirība ir tā, ka tev ir centrs – tev irk ur atgriezties. Atbilstoši izvēletai tehnikai tā var būt tava elpa, nevērtējoša prāta un domu vērošana, jantra, mūzika vai kas cits – tavs uzdevums ir tanī mirklī, kad esi aizpeldējis savās domās, vienkārši atgriesties atpakaļ pieņemtajā centrā. Sķiet vienkārši, bet lai to izdarītu, ir nepieciesams uzmanības klātbūtnes mirklis - apzinātība un...gribasspēks. Tā praktizējot meditāciju, tāpat kā muskuļi sporta zālē, tiek trenēta koncentrācija, gribasspēks, mērķtiecība, kā arī iekšējā drosme saskarsmē ar savām bailēm. Mēs attīstam šīs iemaņas, bet pielietojot un izmatojot dzīvē, tās kļūst par spējām, kuras pasargā mūs no ārējiem kairinātājiem, provokācijām, neapdomātām reakcijām uz tām.


Labāk divatā

Šo ceļu tu vari iet arī viens, taču neapšaubāmi viens no skaistākajiem pašizaugsmes un apziņas paplašināšanās ceļiem ir savas seksuālās enerģijas izzināšana, sevis dziedināšana, pilnveidošana un atvēršana mīlestībai caur apzinātām partnerattiecībām. Kad satiekas divi apzināti, viens otram atvērti partneri - tā ir iespēja atbalstīt vienam otru un garīgi augt. Šādā savienībā vīrišķā un sievišķā enerģija ir milzīgs resurss - pietiekošs, lai atbrīvotu drosmi un pārliecību, iedvesmu un mērķtiecību. Tā ir iespēja iemācīties pārvaldīt un izmantot vienu no jaudīgākajiem mūsu dzīves resursiem - seksuālo enerģiju, transformēt to un integrēt augstākos dzīves uzdevumos.

Abiem partneriem ir kopējs augstākais mērķis - personīgā izaugsme un iespēja mācīties. Ievērojiet - ne pieķerties viens otram un uzskatīt par savu īpašumu,( ierobežot, manipulēt, pieprasīt, cīnīties, audzināt pēc sava prata, redzēt otra savu sāpju vaininieku), bet tieši otrādi - atbalstīt, pieņemt, uzticēties, iedvesmot! Un mācīties, mācīties... Šajā ceļā iegūst gan katrs atsevišķi, gan attiecības kopumā.
Taču svarīgi ir apzināties, ka partneru saskarsme attiecībās notiek dažādos līmeņos. Mēs saskaramies mentāli, fiziski un emocionāli, sadzīves un savu priekštatu, kā arī ilgu un vēlmju līmenī. Mazāk zināms un apjaušams ir tas, ka saskaramies arī enerģetiski un kā Esība ar Esību. Šī saskarsmju līmeņu un izpausmju dažādība izskaidro, kāpēc piedzīvojot totālu vienotību un saprašanos vienā mirklī, jau nākamajā, mūsu ego var mesties bezkompromisa ciņā. Apzinātības svarīgakā atziņa ir tā, ka visas šīs saskarsmes ir mainīgas un pārejošas, vien sirds satikšanās sniedz mums dziļāko pārliecibu par bezgalību un mūsu dziļākās būtības piederību tai. Sirds un mīlestības saskarsme ir lielākā dāvana, kas mums dzīvē ir dota, un mums vajag līdz tai izaugt. Jeb pareizāk - atgriezties.


Apzinātība un tuvība

Tad, kad tava uzmanība ir vērsta tikai uz tevi - tā ir apzinātība. Kad uzmanība ir vērsta uz tevi un tavu partneri – tā ir tuvība. Cilvēki mēdz nodzīvot laulībā gadiem ilgi, viņi dala jumtu virs galvas, gultu, televizora pulti. Viņiem ir bērni, kopīgi atvaļinājumi, pat hobbiji, bet viņi nekad nav satikušies tuvībā. Tas ir tas, ko mēs patiesībā meklējam un ilgojamies. Kad sieviete saka – man ļoti pietrūkst tavas uzmanības! Jo tikai ar savu uzmanību mēs varam patiešam savienoties un izbaudīt tuvību. Kad es to nesajutu savā iepriekšējā attiecību pieredze, es nesapratu – es teicu, cik tad tev to uzmanību vajag?! Kā to izmērīt? Mēs tagad iesim kopā uz teātri, ciemos pie draugiem, vai darīsim to un to- mēs taču busim kopā! Bet ja taja visā nav totālas uzmanības klātbūtne, tad nav arī tuvības. Ja es varu apmaksāt rēķinu restorānā tas nenozīmē ne uzmanību ne tuvību. Tuvību mēs mēdzam aizstāt ar izklaidi, jo tik pat kā ilgojamies, tik pat arī baidāmies no tās. Ja es varētu visiem vīriešiem dot padomu - ja viņi varētu vienkārši apsēsties kopā ar savu sievieti, pieskarties viņai , kaut vai panemt pie rokas, aizvērt acis un visu savu uzmanību un klātbūtni novirzīt šim pieskārienam. Nepārslēdzaties ne uz ko citu vien trīs minūtes(! ) Jūs redzēsiet, kas notiek - Tā ir patiesa satikšanās. 

Taču dzīvē esam pieraduši pārtraukt savu partneri jebkurā mirklī, kad viņš runā, jo savas vēlmes uzskatām par augstākām nekā viņa, savu garastāvokli - svarīgāku par viņa garastāvokli. Kāda tur var būt apzinātība? Ja mēs akceptējam, ka šis cilvēks ir brīvs un katra viņa darbība un vēlme ir viņa brīvā griba, tad pirms jebkādas satikšanās un komunikācijas, mums ir jāpārliecinās, ka viņš ir pieejams. Ja tu neesi drošs – pajautā! Vai tu esi tagad pieejams man? Tas ir lūgums pievērst uzmanību. Kad mēs satiekamies ar uzmanību, tad ir svarīgi klausīties vienam otram! Ja es redzu, ka tev nav labs garastāvoklis, es varu pajautāt - pēc kā tu ilgojies savā dvēselē, savā dziļākajā daļā? Ja tu spēj tur paskatīties un atbildēt, varbūt es tev varu iedot to. Tas ir tāds viens mazs paņēmiens, bet tādu ir daudz. Piemēram, pamēģini atkārtot to, ko tavs partneris saka. Piemēram, es prasu tev - pēc kā tu šobrīd ilgojies? Tu saki – miera. Es atkārtoju – miera.. Tu saki - siltuma. Es saku – siltuma…. Vai tagad tu juties, ka esi saklausīta? Jo es atkārtoju tos vārdus, ko tu teici. Ja es nedzirdētu tevi, es nevarētu tos atkārtot. Tas nozīmēm, lai es būtu klātbūtnē šajā mūsu sarunā – man vajag tevī klausīties. Tik vienkārši. Vai mēs praktizējam to ikdienas attiecībās? Nē. 


Bez maskām

Lai sasniegtu patiesas attiecibas tev pašam ir jākļūst īstam - bez pieņemtām maskām, bez slēpšanās aiz mākslīgiem un sadomātiem pieņēmumiem, bez bailēm izrādīties nepietiekami labai/ labam cita acīs. Nebaidoties kļūdīties. Un vēl - ir jāpārstāj meklēt. Jo tieši ilūzijas par to, ka zinām, ko tieši meklējam, liek mums galu galā vilties. Attiecībās ir svarīgs pats process, nevis rezultāts. Kā ceļojums uz nezināmo. Ja jums šķiet, ka esat sasnieguši to, ko vēlējāties, tā ir zīme, ka tūliņ viss pazudīs! Turpretim, ja mēs esam atvērti nezināmajam un gatavi mācīties, mums priekšā parādās neizsmeļamas iespējas. 

Ja divi cilvēki vēlas veidot apzinātas attiecības, vēlas savu garīgo izaugsmi, apziņas paplašināšanu – tā ir laime un dāvana. Kad abi būtu vienā laivā, uz viena pakāpiena – tas notiek reti, bet notiek. Šī apņemšanās un viena cilvēka garīgā izaugsme var kļūt par šķiršanās iemeslu, ja otrs to nepieņem. Tas ir vienīgais un patiesais iemesls, kad šķiršanās ir loģiska, pamatota un saprotama. Es esmu šajā pasaulē, lai atrastu savu augstāko nozīmi, izprastu, kas es esmu. Bieži vien neapzināti partneris var palīdzēt nonākt līdz šai atziņai – piemēram, sākot attīstīties pats, ar savu piemēru. Tas ir labākais variants. 

Šobrīd ir jauns, izteikts vilnis, kustība - cilvēki sāk vilties tiem piedāvātajās mākslīgajās vērtībās un aizvien vairak un vairāk meklēt sevī. Ir sajūta, ka sievietes ievērojami vairāk un ātrāk pievēršas savai izaugsmei nekā vīrieši. Bet patiesībā mēs esam vienā komandā, tikai viens ar otru varam izveidot ķēdi, atrast savā emocionālajā, mentālajā, enerģētiskajā ķermenī saskarsmes, kā mēs varam palīdzēt viens otram un tādā veidā augt no vienkāršā, rupjā, fiziskā seksa, kas vērts uz reproduktīvo funkciju, tālāk uz nākamo pakāpi, kas ir bauda caur ķermeni, saskarsmi, jutekliskumu. Dziļāku izpratni par skaistumu, vēlmi izpausties, radošumu.

Ejot vēl tālāk apzinātās attiecībās, tās kļūst dziednieciskas, varam palīdzēt viens otram visos līmeņos. Mēs sākam izprast, ka dot ir tik pat patīkami, kā ņemt, ka radīt ir daudz jaudīgak, nekā patērēt. Kad pazūd vēlmes, parādās uzticēšanās un pieņemšana. Tad pieskaroties otram, tu jūti sev turpat to pašu! Nav devēja, nav ņēmēja, viss notiek vienlaicīgi. Kad pazūd personības, pazūd robežas. Tā ir sirds saskarsme, bet sirds ir tā vieta, kur sieviete jau no laika gala gaida vīrieti! Tur vairs nav svarīgi, kas bija pirms tam, visu atlaižam, tur mainās visa dzīve. Mēs saskaramies, saņemam spēku un enerģiju no tāda resursa, kas mums dod pārliecību par visu mūsu dzīvi. Jūti savu piederību pie kaut kā lielāka, bet tas nāk ar atlaišanu, asarām, smiekliem, lielu darbu ar savu ķermeni. Un protams, caur mācīšanos. Vīrietis, izzinot sievietes uzbūvi, viņas seksuālo uzbūvi, var atrast punktus un iedarboties uz tiem tā, kā neviens psihoterapeits nevar izdarīt, var atlaist sievietēm senās bērnības traumas, bēdīgas seksuālas pieredzes blokus, sava ķermeņa nepieņemšanas un citas iegūtas problēmas. Katra mūsu trauma atstāji zīmogu ķermenī. Neizbrīna, ka šo emocionālo traumu fiziskie ekvivalenti atrodas tieši ar seksualitati saistītos centros, piemēram prostas zonā vīriešiem, slavenajā G. un citos, mazak zināmos seksuālajos centros sievietēm.. Un zīmīgi, ka tie atrodas tādās vietās, kur tieši partnerim ir ērtāk, nekā pašam uz šiem punktiem iedarboties un šīs zonas atvērt. To mācam savās nodarbībās. Sievietes, kas mūžu domājušas, ka ar viņām kaut kas seksuāli nav kārtībā, pēkšņi tā atplaukst! Vīrieši uzzinot, ka tas ko viņi jūt un pieredz nebut neliecina par vina nenormālību, bet tieši pretēji - apliecina normālību! Ar to vienkārši ir jāstrāda. Šī savsterpējā dziedināšana neapšaubāmi sekmē uzticēšanos un pieņemšanu visdziļākajā līmenī. Mums, šajā fiziskajā pasaulē tas ir sirds līmenis.

Kad esi saskāries ar savu partneri no sirds uz sirdi, tu pierdzi paplašināšanos, tava apziņa netiek ierobezota vairs ķermenī vai prātā- totāla piederība Visumam un tā izpausmēm ārpus laika un telpas, sajūsma, ekstāze, mīlestība – ta varētu apzīmēt šo vērtīgako dāvanu – “Visuma orgasmu”.


Ar ko sākt?

*Iesākumā - atrodi savu motivāciju. Parasti tā ir vēlme atbrīvoties no tā, kas tev sap un nomāc visvairāk. Der arī kāds patiess, dziļš mērķis uz ko tiekties. 

Jo spēcīgāka tā būs, jo vairāk uzņēmības, spēka un pārliecības tu varēsi novirzīt uz savu izraušanos. Saskaries ar savu iekšējo sāpi, lai kā tā izpaustos un apņemies sevi dziedināt.

*Pārliecinies par uzmanības un darbības virzienu - tam ir jābūt vērstam uz iekšu, uz sevi. Un līdz ar to nekādi ārējie apstākļi nevar apturēt šo kustību. 

*Atrodi sev piemērotu praksi, kas palīdz tev attīstīt apzinātību, aizvien dziļāku saskarsmi ar sevi un pašizaugsmi. Tā var būt uz ķermeni, uz prātu vai enerģiju virzīta prakse - joga, meditācijas tehnikas, chi - kung, tai-chi... šobrīd nevar sūdzēties par piedāvājuma trūkumu!

*Atceries - tava galvenā prakse ir un paliek pati dzīve. Ar praksēm tu vien attīsti savas iemaņas un spējas, taču patiesā vērtība no tām sākas vien tad, kad tu integrē savu pieredzi dzīvē.

*Ja esat divi, vienmēr atceries, ka jūsu attiecības ir laicīgas. Agrāk vai vēlāk tās beigsies. Pat ja jūs kā pasakās nomirsiet vienā dienā. Cieniet šo laiku un izmantojiet to lietderīgi. Cenšanās cīnīties, lai sasniegtu sev vēlamo, ir enerģijas un laika šķiešana.

*Cieniet savu un otra brīvību, ļaujiet to viens otram “pēc noklusējuma”. Cieniet un neiejaucieties viens otra telpā bez aicinājuma. Kad esat kopā, tneuztverat to kā dotumu, bet gan kā jūsup brīvu izvēli. Katru dienu, katru brīdi būt vai nebūt kopā ir jūsu izvēle. Tas saglabā attiecības dzīvas. Mīlestība nespēj dzīvot nebrīvē. Vēloties saskarsmi, katru reizi pārliecinieties, ka šajā brīdī jūsu partneris ir pieejams, pavaicājot – “Vai tev šobrīd ir brītiņš man? Vai vari tagad mani uzklausīt?” Taču izmantojiet jebkuru iespēju, lai pievērstos viens otram. Tas ir dārgākais un svarīgākais, ko mēs varam viens otram dot - savu klātbūtni un uzmanību!



* Saruna ar Gundegu Gauju, speciāli žurnālam "Ieva", 15.08.2018.


***

Avots: Garavasara

otrdiena, 2019. gada 12. februāris

Lielā meistarība ir dzīvot šeit un tagad


sena intervija, bet aktuāla joprojām....

“Lielā meistarība ir dzīvot šeit un tagad”, Pēteris Kļava


Cilvēkam dienā dzimst 85 tūkstoši domu! Tas ir haoss, kas neļauj būt laimīgam un realizēties. Vai nu prāts vada tevi, vai tu to izmanto gudrai dzīvei. (..) Ir milzīgs gandarījums, ja kaut uz vienu stundu izdodas pakļaut šos haotiskos prāta zirgus. Tas rada pozitīvās enerģijas šūnu, ko vari izmantot savas laimes veidošanā. (..) Lielā meistarība ir dzīvot šeit un tagad. Nekas tā neatņem enerģiju kā dzīvošana rītdienā vai pagātnē. (..)Patiesībā mēs nevaram izvairīties no pašapzināšanās dziļuma, nevaram izvairīties no attīstības. Jautājums tikai, cik ilgs laiks katram no mums tam ir nepieciešams.
  
Jaunā gada sākums ir pārdomu laiks, kad esam apņēmības pilni sākt labāku, skaistāku, aktīvāku un veselīgāku dzīvi. Diemžēl pieredze liecina, ka liela daļa apņemšanos ātri izplēn. Kā mainīt dzīvi, jautājam bērnu ārstam, reanimatologam Pēterim Kļavam, kurš savās lekcijās daudz runā par dzīves jēgu un uzdevumiem.

Cilvēkiem nav mācīts, ka visas izmaiņas, kuras vēlies veikt pasaulē, vispirms ir jāveic sevī. Lai saprastu, kā mainīt dzīvi, jāsaprot, kā realizēt sevi,” saka Pēteris Kļava.

Ar ko sākt, lai Jaunā gada apņemšanās būtu dziļākas un piepildītākas? Lai pēc brīža mēs neatgrieztos tur, kur bijām iepriekš?

Esam radīti, lai dzīvē nepārtraukti kaut ko mainītu. Nesamierināšanās ar veco rada adrenalīna alkas pierādīt sevi un radīt kaut ko jaunu, bet nelaime tā, ka nezinām, kā to izdarīt. Visa šī pasaule – tas, ko mēs dzirdam, redzam, saožam, sataustām, sagaršojam, domājam – ir koncentrēta prātā. Ja izprotam, ka pasaule ir prāta datora potencialitātes milzīga spēle, jāsaprot arī, ka visas izmaiņas vispirms notiek mūsu prātā. Tā kā prāta pasauli paši sev esam uzbūvējuši, tad arī izmaiņas varam veikt paši.

Respektīvi, mums jāpārprogrammē prāts, dodot tam jaunu uzdevumu?

Jā, tikai ir vēl viena nianse – iespēja kaut ko mainīt ir determinēta. 2016. gadā nevar notikt tas, kam jānotiek 2036. gadā. Nepieciešama sagatave – izpratne, kā tu pats dzīvo savā prātā. Tāpēc dzīves programmēšana sākas ar sava es atrašanu prāta dimensijā – kas tu esi.

Tas taču ir pats grūtākais! Liela daļa no mums sevi meklē visu mūžu.

Diemžēl. Jo pat inteliģentiem cilvēkiem nav mācīts, ka visas izmaiņas, kuras vēlies veikt pasaulē, vispirms ir jāveic sevī. Lai saprastu, kā mainīt dzīvi, jāsaprot, kā realizēt sevi. Mēdzu jauniešiem teikt – padomājiet, kāpēc Eiropā astoņi miljoni jaunu cilvēku ar augstāko izglītību ir bez darba? Nevar dabūt darbu, tas ir neatbilstošs, neapmierina atalgojums, vai gluži vienkārši viņi negrib strādāt. Visi grib būt laimīgi, īpaši daudz nedarot, bet Stīvs Džobss strādāja ļoti daudz.

Tātad vainīgs slinkums?

Šis laikmets atmet cilvēkus, kuri tikai grib. Tas pieprasa cilvēkus, kuri grib, var un zina, kā to izdarīt. Nepieciešamas jaunas, modernas zināšanas par realitātes vadību. Nesen iepazinos ar angļu pētījumu, kurā secināts, ka 30 procenti bērnu, kuri izmesti no skolām par sliktām sekmēm, uzvedību, nepakļaušanos sistēmai, patiesībā ir ģeniāli – ar milzīgu potenciālu. Arī 80% harizmātiskāko pasaules līmeņa menedžeru šīs zināšanas nav ieguvuši skolās un augstskolās. Tā ir iedzimtā neordinārā potencialitāte, kas ir augstākā vērtībā. Sabiedrībai jāapzinās, ka no šiem citādi domājošiem prātiem ir atkarīga valsts. Viņi ir prometeji, nevis apmācītā, “nolaizītā” sistēma. Piemēram, Google inženieris Čade Mens Taņs, kurš sarakstījis grāmatu “Meklē sevī” (izdota arī latviešu valodā), kā programmētājs un moderns cilvēks ir izstrādājis cilvēces attīstības metodoloģiju. Mens Taņs salīdzina cilvēka prātu ar datoru, uzskatot, ka prātam nepieciešamas programmas jeb aplikācijas, lai to lietotu gudrāk, optimālu, ar mazākām pretrunām un radošāk.

Kā zināt, kāda tieši aplikācija manam prātam ir nepieciešama?

Tur jau tā lieta, ka sākumā mēs to nezinām. Palīdzēt varētu konsultants vai skolotājs, kādu pie mums Latvijā nav daudz, tāpēc jāstrādā ar sevi pašam. Kā tu realizēsi savu potencialitāti? Sāc ar lēmuma pieņemšanu uz vienu stundu. Izmēģini sevi, attīsti sevī iemaņu, kas nepieciešama, lai sasniegtu mērķus. Piemēram, tu vēlies sevī samazināt agresiju vai neapmierinātību, kas dedzina prātu un paņem daudz enerģijas. Atpazīsti to, definē un apzinies, kas tev jāizdara, lai atbrīvotu savu procesoru no liekas informācijas, kas neļauj koncentrēties uz radošajiem mērķiem. Pieņem lēmumu, ka vienu stundu kontrolēsi savu prātu un atpazīsi, kādā veidā tevī piedzimst dusmas vai neapmierinātība. Kad redzi, kā tā izplatās, uzreiz vari operēt ar šo informāciju un atbrīvot no tās prātu. Ja tev vienu reizi izdodas kontrolēt domas, tu vari kontrolēt arī savu dzīvi un laimi. Cilvēkam dienā dzimst 85 tūkstoši domu! Tas ir haoss, kas neļauj būt laimīgam un realizēties. Vai nu prāts vada tevi, vai tu to izmanto gudrai dzīvei. Ļoti vienkārši. Tikai jāpamēģina! Ir milzīgs gandarījums, ja kaut uz vienu stundu izdodas pakļaut šos haotiskos prāta zirgus. Tas rada pozitīvās enerģijas šūnu, ko vari izmantot savas laimes veidošanā.

Nemaz tik vienkārši tas nav. Visa pamatā ir nopietns, nepārtraukts darbs pašam ar sevi. Kā ikdienas skrējienā par to piedomāt un neatgriezties pie vecajiem ieradumiem?

Spolējot automašīnas riteņus dubļos, ārā neizbrauksi. To var atrisināt ar zināšanām. Mūsdienu zinātnes par to daudz runā. Neredzamā doma, ar kuru mēs identificējam sevi, ir netverama dimensija. Sevis izpratne sākas no akadēmiskas apmācības. Kad saproti, ka tavs ķermenis sastāv no simts triljoniem šūnu un viena šūna sekundē izdara sešus triljonus informatīvu kustību, rodas jautājums – kas tu šajā procesā esi? Nepieciešamas jaunas zināšanās, kas tuvina mūsu sabiedrību dziļākai izpratnei par to, kas ir realitāte. Cilvēka eksistenci var iedalīt trīs līmeņos – fiziskais, mentālais un informatīvais. Ja mentālais līmenis jeb prāts neapgūst jaunas zināšanas, fiziskais līmenis strādās pret viņu pašu. Iedomājies, ka tavs datora ekrāns ir pilns ar neaizvērtām apakšprogrammām. Ja nemāki tās atinstalēt, esi nelaimīgs cilvēks, jo šis informācijas apjoms traucē dzīvot. Tu esi kompleksains, skaudīgs, destruktīvs, noliedzošs. Tu mokies pats savās neaizvērtajās programmās, savos prāta mezglos, kas ir noteikts domu apjoms, kuru pats ilgākā laikā esi veidojis attiecībā pret kādu tēlu vai notikumu. Tu pat nesaproti, kur šīs programmas atrodas, un neapzinies, kā tās tevi žņaudz. Tikai atsienot vienu mezglu, vari atsiet nākamo. Pretējā gadījumā var iestāties errors, un dators gribēs pašiznīcināties. Tāpēc izpratne par to, kādā veidā rodas domas, kādā veidā tiek pieņemts lēmums un kā tavs prāts spēj sekot šim lēmumam, ir dzīves jēga un attīstības evolūcija.

Kur iegūt šo izpratni?

Kādam tas ir dots spontāni, bet lielākajai daļai jāmācās. Gluži tāpat, kā mācāmies braukt ar automašīnu, jāmācās braukt ar prātu. Tam nepieciešama uzcītība, gudra piepūle un disciplīna. Bez tā nestrādās neviena metode, taču daudzi to nesaprot. Mēs vēlamies tā viegli – padzerot vīnu, padejojot būt laimīgi. Tam, cik liela nozīme ir uzcītībai, ir matemātiska pieeja. Ja uzskatām, ka vieninieks ir dzīves rutīnas plūsma un mēs pieliekam attīstībai 1,01 daļu piepūles, tad, kāpinot vienu gadu 365. Pakāpē, iegūstam skaitli 37,8. Taču, izdarot to ar 0,99 lielu piepūli, vienkārši eksistējot un sūdzoties, gala rezultāts ir 0,03. Tikai pāris procentu, bet kāda rezultāta atšķirība! Šo formulu esmu saviem bērniem pielicis pie sienas, lai viņi to atceras katru dienu:

1,01 365 pakāpē =37,8

0,99 365 pakāpē = 0,03.

Par pašizziņu un pašizaugsmi bieži aizdomājamies, kad kaut kas nogājis šķērsām. Dzīve piespēlē pārbaudījumus, un nekas cits neatliek, kā tikt ar to galā, taču tas ir lēns attīstības ceļš. Kā motivēt sevi negaidīt likteņa triecienu, bet sākt ar sevi strādāt šodien?

Lielā meistarība ir dzīvot šeit un tagad. Nekas tā neatņem enerģiju kā dzīvošana rītdienā vai pagātnē. Ir divu veidu cilvēki – kam ir zināšanas un kam ir viedoklis; kam ir enerģija un kam nav enerģijas. Kādam ir labi tā, kā ir, bet tiem, kas knosās, grib darboties un attīstīties, jāsaprot sava sūtība. Tikai 15 procentiem cilvēku ir potence uz biznesu, četri procenti interesējas par transcendentālām lietām, sešiem procentiem ir tieksme strādāt zemes darbus. Tās ir ģenētiskas programmas, kas mums nav jāmaina. Cilvēkam, kuri jūt sevī šo uguni, ļoti svarīgi mācēt ar to apieties. Svarīgi saprast savu izejas līmeni, to, kas ir tava dziļākā struktūra.

Daudz runājam par sevis mīlēšanu. Mums ir ļoti grūti sevi pieņemt, līdz ar to izprast šo dziļāko struktūru, un tas traucē pilnveidoties un attīstīties.

Nesen satiku uzņēmēju, kurš izskatījās ārkārtīgi laimīgs. Vaicāju, kā viņam tas izdodas, un viņš atbildēja, ka bērnībā no vecākiem saņēmis ārkārtīgi lielu mīlestību. Tāpēc mīliet savus bērnus! Mīlestība, ko var sniegt vecāki, rada prāta bāzes mikrosistēmu, kurā vēlāk cilvēks dzīvos. Tas ir milzīgs pašpietiekamības atslābums, kas baro prātu tā, kā nepieciešams. Pieņemšana sākas ar izpratni. Mainīt situāciju un cilvēku nav iespējams, var mainīt uztveri. Bet to var izdarīt, ja izprot uztveres mehānismu neredzamajā prāta dimensijā. Tā ir optimālā dzīves vadīšanas formula. Lai to izprastu, atkal nepieciešamas zināšanas. Jauniešiem neesam iemācījuši rast atgriezenisko saiti pašiem ar sevi. Katrā cilvēkam jābūt savam iekšējam psihoanalītiķim. Lai atrastu savas izaugsmes resursus, nepieciešama milzīga piepūle. Latvijai nav lielākas nelaimes kā gudro smadzeņu aizplūšana. Man sāp, ka nenovērtējam savus praviešus, nedodam viņiem iespējas realizēties. Ir jāapzinās mūsu gaišie prāti, jādomā, kā viņus piesaistīt un noturēt.

Cenšoties jaunieti šeit noturēt, barojam viņa ego. Esmu bieži saskārusies ar jauniem cilvēkiem, kuri pārvērtē savu nozīmību.

Ir svarīgi pārlēkt zemā līmeņa egoismam un izprast, ka dabā visi nav radītāji un pavēlnieki. Ir bišu māte, un ir bitītes, kas to apkalpo. No vienas puses, tu pasaulei esi niecība, no otras – ir vēlēšanās būt par kaut ko nozīmīgu. Līdz ar to jābūt kādam bāzes līmeņa ego, kas sniedz adrenalīnu. Mēs nedrīkstam nogalināt šo ambīciju, kas ir potenciāla degviela. Taču svarīgi, ka šī ambīcija tiek integrēta modernā prāta vadības tehnoloģijā, jo ar pliku ambīciju vien būs par maz. Savas individualitātes apzināšanās ir milzīga zināšanu dimensija, kas parauj tevī radošo džinu tik lielu, ka tu vari tikai brīnīties pats par sevi. Tā ir milzīga laimes izjūta, kad saproti, kā tu esi, kā tu notiec. Tāpēc man ir ļoti būtiski, lai jaunieši sāk apgūt šīs zināšanas. Negribas gaidīt vēl 20 gadus uz nākamo paaudzi, kamēr sabiedrībā sāksies reālas pārmaiņas.

Panākumi saistās ar materiāliem ieguvumiem, un mēs zinām, cik grūti ir izturēt pārbaudījumus ar varu un naudu. Cilvēkiem ir raksturīgi pieķerties, un arī bailes no zaudējumiem var būt nopietns pašizaugsmes šķērslis.

Aizejot uz teātri un redzot, ka kāds tiek nogalināts, līdzpārdzīvojam. Sakām, ka izrāde bija ārkārtīgi laba, jo cilvēkiem patīk drāma. Mēs neietu uz izrādi, kurā pāris vairākas stundas skūpstītos. Zemapziņā gribam šo laimi, bet skatīties uz to nevēlamies. Tātad aktuāls ir jautājums – vai patiesībā mēs vēlētos dzīvot šādā pārlaimes ilūzijā? Aizejot mājās, saprotam, ka tas bija tikai teātris un galvenais varonis ir dzīvs, jo dzīve turpinās. Pieķeršanās ir mūsu izglītotības dimensijas spogulis. Protams, mēs mīlam savus tuvākos, tajā pašā laikā apzināmies, ka visi reiz nomirs. Patiesi veiksmīgs cilvēks neko negrib dzirdēt par nāvi, jo tas bloķē viņa ambīciju uguni, viņu tas neinteresē. Reinkarnācijas teorija ir sen pierādīta. Ķermenis nomirst, bet tu paliec. Tu neesi iznīcināms. Tu neesi smadzeņu produkts, tu esi mūžīgā kreatīvā apziņas enerģija, vienmēr saglabājot sava es patības identitāti. Šī modernā izpratne rada milzīgu lēcienu, likvidē bailes, ka tu vairs nebūsi. Mums ir grūti atbrīvoties no šīs nastas, tāpēc ka to neizprotam. Proporcionāli izglītībai varam operēt ar šīm zināšanām. Vēlreiz atkārtoju – ļaujies šim brīdim! Jo vairāk esi šeit un tagad, jo enerģijas plūsma ir brīvāka. Jā, zaudējumi un ciešanas rada mūsos dziļākas vērtības un izpratnes, taču nav jāmaksā tik dārga cena, jo izziņas procesu var sākt jau šodien.

Cilvēka galvenā degviela, kas nodrošina dzīves kvalitāti, ir enerģija. Diemžēl tās bieži pietrūkst, rodas vienaldzība un apātija, kam seko regress. Kur uzlādēt šīs baterijas, kas ļautu īstenot visas apņemšanās?

Vispirms jāpadomā, kas šo enerģiju noēd. Mēs guļam, lai restartētu enerģiju un atslēgtu pārkarsušo procesoru. Pilnvērtīgs miegs ir pirmais enerģijas avots. Enerģiju noēd prāts un domāšana, taču to visvairāk izsūc negatīvas emocijas – dusmas, grūtsirdība, skaudība, ilgas, sēras, psiholoģiskas sāpes. Ja labi izguļas un izdzen šos prāta vīrusus, iestājas viegls, harmonisks līdzsvars. Papildu enerģiju var iegūt, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm. Otrais līmenis ir māksla, mūzikas terapija, trešais – garīgais procesors. Tā ir pašapzināšanās, kam arī vajag enerģiju. Šī enerģija tiek barota ar meditāciju, pieslēdzoties enerģijas avotam. Garīgo dimensiju varam uzlādēt tikai tad, kad prāts ir atinstalēts un, kontrolējot elpošanu, notiek dzīvības enerģijas akumulēšana. Tā ir garīgā psiho higiēna, kad protam apvienot visus trīs elementus. To dēvē par holistisku pieeju, kad neesi tikai naudas vergs, bet gan garīga, fantastiska būtne, pašpietiekama un neatkarīga no ārējiem apstākļiem.

Kādā savā lekcijā minējāt, ka dzīvē atnāks tāds skolotājs, kāds ir tavs izmisums. Ko ar to domājāt?

Izmisumi mums visiem ir vieni un tie paši, pamatā saistīti ar veselību, attiecībām, finansēm un vecumu. Skolotājs nav tikai cilvēks, tā var būt situācija, atziņa, sajūta, grāmata, filma. Neviens nevar izdzīvot tavu sāpi, tavu prāta domu kombināciju. To vari tikai tu pats. Otrs var atbalstīt, mazinot melno nokrāsu, kuru pats esi radījis. Iedot citu otu, smaržu, garšu tavam skatījumam. Skolotājs ir kā palīdzība, bet bieži vien tas netiek saprasts. Es esmu par to, ka nav jāgaida skolotājs, kas atrisinās tavas problēmas, bet jāskolojas pašam. Tu ej pa priekšu, un Dievs iet aiz tevis, nevis kāds tevi vada. Pašizglītošanās ir pāri visam. Spēja apstrādāt ciešanas, ilgas vai izmisumu ir atkarīga no intelekta rezervēm. Ja esi inteliģenti pozitīvajā attīstības scenārijā, bet bez zināšanām, tas ir ārkārtīgs izmisums. Jo esam spējīgāki mainīt lēcas fokusu, nedaudz pacelties un paskatīties uz zemi no saules līmeņa, jo labāk saprotam, kas viss, ap ko mēs te ņemamies, ir niecība. Nepieciešama atkāpšanās dziļākā realitātes izpratnes līmenī. Proporcionāli tai mainīsies attieksme un samazināsies sāpju nozīmības jēga tavā dzīvē. Visiem sāp, viss ir pakļauts ciešanām, bet raugies uz to citādi, necenšoties saskatīt izmisumu. Patiesībā mēs nevaram izvairīties no pašapzināšanās dziļuma, nevaram izvairīties no attīstības. Jautājums tikai, cik ilgs laiks katram no mums tam ir nepieciešams.


Una Ulme, žurnāls “OK!” / Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva

pārpublicēts no kasjauns.lv/lv/zinas/216030/peteris-klava-negaidi-skolotaju-skolojies-pats


piektdiena, 2019. gada 25. janvāris

Dvēseles radinieks



Par Dvēseļu biedriem

Dvēseles biedrs ir tas, kuram ir slēdzene, kas sader ar mūsu atslēgu, jebšu: viņam ir atslēga, kura atslēdz mūsu dvēseles slēdzeni. Tas ir tad, kad mēs jūtamies pietiekami droši, lai atvērtu savu pasauli, spējam izlikt savu dziļāko patību un būt absolūti godīgi par to, kas un kādi esam.


Dvēseles biedri – Mīlestības un partnerattiecību patiesais iemiesojums. Mūsdienu steigas un haosa pilnajā pasaulē arvien vairāk cilvēku cenšas saprast to, kas tiem patiesībā ir vajadzīgs. Jo īpaši attiecībās, meklējot cilvēku, kurš patiesi spēj atvērt visciešāk noslēgtās durvis uz sajūtu pilniem notikumiem un Būtību, kuru pat nenojaušam: tās, kuras pilno krāšņumu var reizēm tikai atklāt ar sava dvēseles biedra klātesību.

Cilvēki mūsu ceļā neienāk tāpat vien. Katram ir sava misija un vēstījums, kuru ir jācenšas saprast, izprast, pieņemt: caur piedošanu, atzīšanu vai iemantojot atziņas, kas patiesībā mums katram ir patiesi vajadzīgs.

Pilnībā mūs papildināt spēj tikai un vienīgi dvēseles biedrs. Esot kopā ar savu dvēseles biedru, ir pabeigtības un pilnības sajūta. Vairs nav zemapziņā vibrējošā nemiera un steigas „pēc kaut kā sava, īstā, ilgotā”. Tā vietā stājas atklāsme, ka viss ir tieši tā, kā tam ir jābūt un pēdējais, trūkstošais puzles gabaliņš ir savā vietā.
Dzīves partneris, kurš nav dvēseles biedrs, spēj būt lielisks atbalstītājs, draugs un ilgtermiņa partneris, bet tam ir ierobežota kapacitāte, lai spētu pilnvērtīgi bagātināt mūsu garu.

Liela daļa ļaužu partnerattiecības veido dažādu iemeslu pēc. Viens no tiem, visbiežāk sastopamais: bailes būt vienam. Tam, protams, ir iemesli, par kuriem būtu jārunā atsevišķā tēmā. Kā bioloģiski dabas veidots elements, cilvēkam ir vajadzība caur iemīlēšanos atstāt aiz sevis pēcnācējus. Tā ir iespēja nodot tālāk savus gēnus, kas ir dabisks dzīves notikums.

Dažkārt cilvēks mākslīgi pagarina savas attiecības, kļūdaini izjūtot to par labu sev esam. Attiecības cilvēkiem ir dotas, piemēram, uz noteiktu laiku dzīvē, lai pabeigtu kādu karmisku nodaļu. Ir attiecības, kuras ir izveidotas, lai radītu bērnus, bet ne vienmēr tas nozīmē – palikt līdz mūža galam kopā. Tas daudziem dažādu iemeslu dēļ (reliģisku, kultūras, audzināšanas, aizspriedumu utt.) šķiet ļoti mulsinošs moments, kas neļauj vai kavē satikt savu īsto dvēseles biedru.

Tad nu lūk, ja reiz Tev ir aktuāla šī tēma, tad te būs 10 elementi par Dvēseles biedru:

1. Sajūta dvēseles dziļumos. Aprakstīt, kā dvēseles biedrs liek justies otram, ir grūti. Tās ir saturīgas, izturīgas, dziļas un ilgstošas emocijas, sajūtas, kuras vārdiem ir grūti aprakstīt. Parasti cilvēki, satikuši un atpazinuši savu dvēseles biedru to vienkārši zina. Tā teikt, sirds pasaka priekšā…

2. Pagātne. Ja Tu un Tavs partneris esat dvēseļu biedri, visticamāk, ka esat regulāri tikušies arī iepriekšējās dzīvēs, un viņa klātesība šajā dzīvē ir tikai loģiska, jo dvēseļu biedri bieži nolemj atgriezties viens otra dzīvē esošajā Laikā un Telpā, plašajā pasaulē. Bieži vien rodas sajūta, ka Tu šo cilvēku jau zini, pazīsti sen un esi jau saticis iepriekš. Var rasties ļoti spēcīga "deja vu" sajūta – it kā konkrētie notikumi ar viņu kopā ir jau pieredzēti.

3. Saprašanās bez vārdiem. Vai ir satikti pāri, kuri pabeidz viens otra teikumus? Daži uzskata, ka tā ir normāla parādība, ja divi cilvēki daudz laika pavada kopā un kopā ir jau krietnu laiku. Tomēr tas ir viens no radniecīgo dvēseļu izpausmes veidiem. Var ļoti izjusti saprast draudzeni, mammu, bet tas ir pavisam kas cits. Dvēseļu biedru partnerattiecībās šis elements ir īpaši izteikts, sajūtams un acīmredzams.

4. Tu mīli viņu pilnībā. Tas nozīmē, ka Tu iemīli arī sava dvēseles biedra trūkumus, ne tik izsmalcinātās (no Ego radītajiem pieņēmumiem) rakstura īpašības un īpatnības. Nevienas attiecības nav ideālas, pat dvēseles biedri piedzīvo savstarpējos kāpumus un kritumus. Tomēr šo saikni ir daudz grūtāk lauzt. Dvēseles biedriem vienam otru ir daudz vieglāk pieņemt, pat iemīlēt otra nepilnības. Visticamāk, jūs esat dvēseļu biedri, ja viens mīlat otru, kāds viņš ir, akceptējot pat vissīkāko niansi otra būtībā.

5. Tās ir intensīvas. Dvēseles biedru attiecības vienmēr ir ļoti intensīvas. Gan pozitīvo, gan negatīvo emociju noskaņās. Tomēr atšķirība starp cita veida partnerattiecībām un šīm, ir tāda, ka dvēseles biedri vienmēr spēs saskatīt problēmu, to atzīt, izpētīt, kopīgi atrisināt, atrodot cēloņus. Un ne tik patīkamais, bet atrisinātais vairs netiek pieminēts. Dvēseļu biedri stāv tam pāri.

6. Jūs pret Pasauli. Dvēseļu biedri ir tik ļoti „salipuši” kopā, sapludināti, ka jūtas divi pret visu pasauli. Tikai viņi viens otru saprot, izjūt. Kopā abi jūtas tik pārliecināti, ka ir gatavi un spējīgi kopā uzņemties jebkuru varoņdarbu tik ilgi, kamēr viens otram ir līdzās. Dvēseles biedru attiecības balstās uz absolūtu godīgumu, atklātību, kompromisiem un vienotību. Tas viss ir augstāk, dziļāk un izjustāk par jebko citu uz pasaules…

7. Garīgi nešķirami. Dvēseļu biedriem garīgā saikne ir līdzīga kā dvīņiem. Viņi paceļ telefona klausuli, lai zvanītu viens otram, iegādājas dāvanu, par kuru otrs klusībā ir iedomājies pavisam nesen, sajūt, ja otram draud briesmas vai ir skumji utml.. Lai kā dzīve viņus dažādos notikumos šķirtu (uz ilgāku vai īsāku brīdi), viņi paliek garīgi saistīti spēcīgā, neredzamā burvībā.

8. Tu jūties drošs un pasargāts. Neatkarīgi no Tava partnera dzimuma, viņš vai viņa Tev liek vienmēr justies droši un pasargātam. (Te es gribētu piebilst, ka tas ir arī sargeņģeļu atbalsts: šāda dvēseļu biedru savienība apvieno un piesaista spēcīgu gaismas būtņu atbalstu un aizsardzību!). Pašu dvēseles biedru nereti uztveram un izjūtam kā savu garīgo pavadoni vai sargeņģeli – tik spēcīga ir šī sajūta! Partneris, kurš apzināti vai neapzināti rotaļājas ar Tavu drošības vai nedrošības sajūtu, nav Tavs dvēseles biedrs.

9. Tu nespēj iedomāties dzīvi bez viņa (viņas). Dvēseles biedrs nav kāds, no kura Tu, tik vienkārši un uzreiz aizmirstot visu, spēj aiziet projām. Tas ir cilvēks, bez kura Tev ir grūti iedomāties savu dzīvi (sajūtu un garīgā ziņā) un par kuru ir vērts cīnīties. Tiesa, nevajag jaukt ar apmātību un karmiskām attiecībām, kuras nes līdzi duālismu: kad otrs Tavā dzīvē ir tikai apliecinājums Tavam Ego un bailēm, neatrisinātām iekšējām dvēseles situācijām.

10. Jūs skatāties viens otram acīs. Dvēseļu biedriem ir tendence skatīties vienam otram acīs biežāk nekā citiem pāriem. Gan sarunājoties, gan klusējot. Tas ir dabiski dēļ viņu dziļās saiknes. Skatīšanās vienam otra acīs sarunas laikā, liecina par augstu komforta līmeni un pārliecību (ne augstprātību šajā gadījumā).

Tas ir tikai neliels ieskats par dvēseļu biedriem.

Jāsaka, ka katrs pats ir savas Dzīves un Visuma veidotājs. Un katra paša ziņā ir izlemt par labu tādām vai citādām attiecībām. Gaidīt vai negaidīt, iestigt attiecībās, kas nenes kaut piekto daļu no aprakstītā vai kādu laiku pabūt vienam, sevi pilnveidojot, lai, satiekot savu Īsto, Tu būtu daudz elastīgāks, spējīgāks izprast, izbaudīt, dot, nest un izjust. Bieži vien attiecības, kurās jūtamies mazliet vai pat ļoti pazaudējušies, nes līdzi mācību spēt pašiem iemācīties izprast, kas ir vajadzīgs un – kas nav. Iemācīties pateikt NĒ!, sākt strādāt ar sevi un pašiem mālēt savu Likteni. Un neviens, itin neviens nav vainīgs pie tā, ka jūtamies vientuļi, nodoti, skumji, nepiepildīti, tukši vai kā citādi nekomfortabli. Mūsu izvēles konkrētos brīžos ir tieši tādas, kādas tās ir, vajadzīgas un piemērotas konkrētajam dzīves laikam. Pieņemam, izprotam cēloņus un ejam tālāk. Lai dotu vietu tam, kam ir jānāk. Un tam cilvēkam, kurš patiesi ir Savējais!

Lai Tev izdodas. Ieraudzīt! Jo speciāli meklēt nevajag… Vien turi acis vaļā un savu laiku pagaidu iluzorajā vienatnē izmanto – piepildot sevi, attīstoties. Izaugsmei…

Avot
s: Gaismas Tīmeklis
Ar Mīlestību, Ze Minka jeb Inga