trešdiena, 2021. gada 22. septembris

KOKU ENERĢĒTIKA

Foto - Elita


Ābele.
Ir mīlestības, sievišķās enerģijas un seksualitātes koks. Tā ir dodoša, bet nav ļoti spēcīga, tomēr vienmēr parūpēsies, ja pie tās kāds nāks. Tāpēc folklorā ābele ir mātes simbols. Koks ir pretrunīgs un līdz galam nav atminēts. Ābelei patīk, ja par to rūpējas, ar to runā un novāc ražu. Ābele gaida jaunas meitenes, kurām tā liks apjaust sievišķību.
Alksnis.
Ir enerģiju dodošs kosmiskais skolotājs, pilnīga miera, patiesības koks. Tas ir ģimenes pavarda sargātājs, padara spēcīgākās radnieciskās saiknes un nostiprina laulību. Alkšņi „translē” Visuma informācijas lauka enerģiju un dod visu, ja vien tas ir nopelnīts. Pie alkšņa nedrīkst vērsties ar personiskiem lūgumiem, tikai ģimenes sakarā.
Egle.
Enerģiju tikpat kā nedod un īpaši nemīl cilvēkus, toties rūpējas par cilvēku darbības sekām un attīra pasauli. Kā mūžības un mātes koks egle palīdz kontrolēt emocijas, saglabāt nelokāmību un pacietību, taču padara mazliet skumju. Egļu zaru galiņi noņem iekaisumu un nogurumu, čiekuri palīdz pret stresu, mazina sāpes, attīra no negatīvās enerģijas. Gaiss egļu audzē ir sterils, bet ēteriskās eļļas un fitoncīdi, ko izdala koki, iedarbojas dziedinoši. Agrāk ar egļu dūmiem kvēpināja māju, atbrīvojot no kaitīgām enerģijām. Viena egle sētā nozīmē vientulību un noslēgtību, bet egļu žogs ir barjera pret sliktām kaimiņu un garāmgājēju domām un lāstiem.
Apse.
Nosūc un grauj enerģiju, taču tā nav slikta. Tai vienkārši piemīt paranormālu enerģiju vadītspēja , tāpēc arī apsi uzskata par maģisku koku. Agrāk ticēja, ka apses miets ir efektīvs līdzeklis pret vampīriem un vilkačiem. Apšu audzē var paslēpties no melnās maģijas, bet tai pašā laikā tur var pazaudēt ekstrasensorās spējas. Apse noņem sāpes un atbrīvo no liekā, kas sakrājies. Agrāk nereti spilvenus pildīja ar smalkiem apses zariņiem un lapām, lai pasargātu no ļaunas acs un nodrošinātu labu miegu.
Bumbiere.
Dod pievilcību, maigumu, mazina nepatikšanas un novērš bīstamas situācijas.
Goba.
Ir ļoti vīrišķīgs koks, kas dod enerģiju stipriem, par sevi pārliecinātiem cilvēkiem, taču atraida neveiksminiekus. No gobas darināja jumjus, kas aizsargāja mājas no ugunsgrēka un ļaunajiem gariem.
Ieva.
Ir maiga un draudzīga. Vilšanās gadījumā tā palīdzēs jauniešiem atgūt ticību un līdzsvaru. Ieva atveras tikai dažiem cilvēkiem, bet, ja uzticība ir iemantota, attīrīs auru, iemācīs piedot un līdzsvaros dvēseli. Ievas iedarbība turpināsies arī kaltētos augļos un ziedlapiņās.
Īve.
Ir spēcīgs dodošais koks ar cilvēkam grūti saprotamu raksturu. Tā palīdz stiprināt gribasspēku, paciest šķietamas netaisnības, dod spēku pārvarēt briesmas. Pie īves labāk neiet cieši klāt, bet pastaigāties tās tuvumā.
Kadiķis.
Ir gaismas koks, kas atbrīvo no visa tumšā un drīzāk iedarbojas uz visu apkārtējo vidi, nevis cilvēkiem, tāpēc tas jāizmanto telpas auras attīrīšanai kvēpinot. Lāsta, ļaunas acs, slimību gadījuma kadiķis der kā līdzeklis pret ļaunuma un tumšo spēku iedarbību.
Kastaņa.
Ir atņemošais koks, egoists, enerģiju no tā nevar gūt. Taču ziedēšanas laikā tā atbrīvos no stresa un nevajadzīgas enerģijas, ka arī palīdzēs tiem, kas dzīvo koka tuvumā. Savukārt kastaņu brūnajiem augļiem piemīt uzsūcoša enerģija, tāpēc tie jānēsā kabatās pret negācijām un jāizmet, kad auglis sačokurojies.
Bērzs.
Ir poēzijas koks, emocionāls un jūtīgs koks, bet enerģiju dodošs. Tas ir ļoti spēcīgs, nomierinās haotisku prātu un aizvedīs pie risinājuma. Bērzi labāk saprotas ar bērniem un sievietēm, veicina auglību un palīdz iegūt patstāvīgu vietu dzīvē. Pie bērza jājiet slimiem un novājinātiem cilvēkiem, jo tas gādā par atveseļošanos, dzīvesprieku, atbrīvo no bailēm par nākotni. Bērzs jāstāda mājas tuvumā, jo atvaira negatīvo enerģiju un dziedina mājiniekus.
Kļava.
Ir līdzsvaru un maigu enerģiju dodošs koks, kas nes mieru, palīdz mīlas un draudzības lietās, rosina harmoniju un mīlestību pašam pret sevi. Kļava arī palīdz sakārtot attiecības darbā un ģimenē.
Lazda.
Ir ne īsti dodošs , ne ņemošs koks. Tā tikai materializē domas, tāpēc pie lazdas var doties vienīgi ar skaidru rīcības plānu. Riekstkoki ir taisnīguma koki.
Liepa.
Nes vistīrāko zemes spēku un enerģiju, ir dodošs koks ar ļoti stipru biolauku. Tā cilvēkam iedveš vēlmi dzīvot un cīnīties, dziedē gandrīz visu. Liepa ir gādīga saimniece, tāpēc to stādīja lauku sētas vidū, lai viss veiktos un mājās būtu svētība. Sievišķīguma un maiguma simbols. Palīdz saglabāt veselību, sakārto domas, ka arī veicina panākumus biznesā.
Osis.
Ir sevišķi iecienīgs skandināvu mitoloģija. Tas izdala ne pārāk spēcīgu, bet īpašu enerģiju, ar kuru uzlādē un palīdz atvērt trešo aci. Osis arī palīdz saprast mērķi, ar kuru cilvēks nācis pasaulē, un veicina saskarsmes spējas. Tas apvieno pretstatus, novērš haosu, palīdz materializēt domas un piepildīt vēlmes. Tomēr jābūt uzmanīgiem, jo par piepildītām vēlmēm osis pretī prasa samaksu, kas var izpausties kā spēku zudums.
Ozols.
Tiek uzskatīts par Dieva koku (ķeltu, ģermāņu un baltu vissvētākais koks), jo vienīgais uztver kosmisko informāciju, kā arī dod enerģiju, spēku, domu skaidrību, sekmē karjeru, iedvesmo. Tas ir spēcīgs, vieds koks, kas pārstāv vīrišķo enerģiju. Pie ozola var vērsties jebkurā gadījumā, nav jābaidās no atraidījuma, vienīgi jāatceras, ka pie šī koka jāiet stipriem un pārliecinātiem par saviem spēkiem. Tas ir taisns un skarbs, tāpēc pie ozola var piedzīvot arī nepatīkamas atklāsmes. Aizsargās un uzlādēs drosmīgos.
Papeles.
Dzimtene nav Latvija, tāpēc koks te nejūtas labi. Tā ir kā sanitārs – lai izdzīvotu, papelēm jāuzņem apkārtējās vides negatīvā enerģija, tāpēc, no vienas puses, ir labi, ja tās aug pilsētās, taču tiešs kontakts nav vēlams, jo neko citu kā sliktu enerģiju papeles nespēs dot.
Pīlādzis.
Ir ļoti spēcīgs dodošs koks, kura darbības princips ir mīlestība, seksualitāte un bauda. Tas dziedina un dod spēku visiem, kuri mīl, palīdz novērst visus šķēršļus, kas draud izšķirt iemīlējušos cilvēkus, atver sirds čakru, pamodina slēptākos sapņus un vēlmes, taču prasa gara skaidrību no visiem, kas pie tā vēršas. Pīlādzis īpaši mīl sievietes pēc 40, dāvājot viņām siltumu un spēku. Tas ir garantija laimei un mieram ģimenē, tāpēc senos laikos pīlādzi centās iestādīt pie mājas. Aizsargājošo īpašību dēļ pīlādzim ierādīja vietu tieši pie vārtiem.
Priede.
Ir miera un harmonijas koks, kas palīdz tikt galā ar visām slimībām, attīra apziņu no sārņiem, ikdienas steigas, ātri paceļ garīgās apskaidrības augstumos, veicina radošumu un nomierina prātu. Priede dod spēku, bet ir ļoti stipra un lepna, tāpēc nedrīkst lūgt neko konkrētu, jo tā pati visu zina. Lai nomierinātu prātu, pietiks ar pastaigu priežu mežā.
Vilkābele.
Palīdzēs pret visiem ļauna vēlējumiem un sadarbosies, līdz nonāksiet pie veselības un gara spēka. Tā ir gan garīgā, gan fiziskā dziedinātāja, piemēram, vilkābeles augļi palīdz pret dažādām slimībām.
Vītols.
Mēdz saukt par sieviešu maģijas koku. Tas ir enerģiju dodošs, maigs un saudzīgs, attīra un sakārto astrālo ķermeni un atjauno cilvēka saikni ar Visumu un debesu enerģijām. Vītols ir mistēriju koks, ko savulaik izmantoja buršanās rituālos, bet tas arī nomierina un pasargā.

Info tika iegūts no žurnāla: Citādā Pasaule - speciālizlaidums "Dziedniecība ar dabas līdzekļiem"
Kopēts: Pozitīvo Domu Spēks

Nav komentāru: