piektdiena, 2020. gada 26. jūnijs

Apzinātā elpošana

ĶERMENIS UN APZINĀTA ELPOŠANA -DZIEDINĀŠANA

,, MAN IR ĶERMENIS , TAČU ES ESMU VAIRĀK KĀ ĶERMENIS . MAN IR EMOCIJAS , TAČU ES ESMU VAIRĀK NEKĀ TIKAI EMOCIJAS. MAN IR PRĀTS, TAČU ES ESMU VAIRĀK NEKĀ PRĀTS. ES ESMU TĪRAS APZIŅAS, MĪLESTĪBAS UN VĒLMES CENTRS,,
Mums ir nepieciešams ķermenis, jo bez tā mēs nespētu dzīvot , tomēr ne vienmēr esam apmierināti ar to . Mēs paciešam to, jo citas izvēles nav, vai arī kritizējam tā izskatu, aprises vai stāvokli. Sava ķermeņa dēļ varam izjust mentālas, fiziskas vai emocionālas ciešanas. Mēs mēģinām pārvarēt vilšanos un dusmas , gan pārēdoties, gan badojoties, gan nodarot sev miesas bojājumus vai piedaloties ekstrēmos piedzīvojumos. Mēs jau varam justies atsvešināti no sava ķermeņa. Kad mācāmies apzināties savu ķermeni , mainās mūsu attieksme pret to. Mēs sākam ievērot, kā ķermenis jūtas, ieklausāmies sūtītajos signālos, sākam labāk par to rūpēties, iespējams pat pamanām nelielas neērtības un diskomfortu, ko varam novērst, lai justos labāk, - izvēlamies ērtākus apavus un apģērbu, uzturvielām bagātu ēdienu un dzērienu , veicam vingrinājumus , kuri palīdz ķermenim būt stipram, elastīgam un brīvam. Mēs akal kļūstam vienoti ar savu ķermeni un pat iemīlam to, ļaujam tam dabiski atveseļoties un izbaudām savas rīcības pozitīvos rezultātus.
Taču sākums ir pavisam vienkāršs tas ir nomierinošs elpošanas vingrinājums.
IEELPOJIET APZINOTIES VISU ĶERMENI UN IZELPOJOT APZINOS VISU SAVU ĶERMENI
Šo vingrinājumu varat izpildīt  atrodoties vairākās pozīcijās - ērti sēžot ar taisnu muguru ar kājām atbalstoties pret zemi vai arī - dziļākai relaksācijai - guļus uz muguras ,galvu uzliekot uz spilvena un turot kājas izstieptas vai saliektas ceļos. Lai kuru pozīciju izvēlētos, jums jājūtas ērti . Veicot šo vingrinājumu - labāk teikt nevis mans ķermenis; bet gan - ķermenis , tas palīdzēs distancēties, kļūstot par vērotāju no malas, tomēr ja tev pieņemāk ir teikt mans ķermenis tad dari tā.
Ieelpojiet sev sakot - ieelpojot apzinos visu ķermeni , izelpojot sev sakot - izelpojot apzinos visu ķermeni.
Pievērsiet uzmanību savām sajūtām - gaiss ieplūst caur nāsīm, nonāk ķermenī un tad atkal izplūst laukā pa degunu. Piefiksējiet savas sajūtas , jo biežāk praktizēsiet apzināto elpošanu jo jūtīgāk uztversiet elpu.
Turpiniet šādā pašā veidā vēl dažas ieelpas un sajūtiet kā ķermenis atbrīvojas un ļaujas elpai, kā tajā ieplūst dzīvinošais skābeklis un kopā ar asins plūsmu, sasniedzis katru ķermeņa daļu un šūnu, to bagātina, dziedina un spēcina.
Ja prātā nāk domas tad akal pievērsies elpošanai - vēlreiz ieelpojiet , sajūtiet kā jūsos ieplūst gaiss, nomierina un aptver visu ķermeni.
Šajās dažās minūtēs prāts un ķermenis ir vienots veselums , un tevi pārņem miers - Tu esi pilnībā klātesošs, un prāts un ķermenis ir savienoti - šeit un tagad stāvoklī .
Izbaudiet šo sajūtu . Tad lēnām atveriet acis , pakustieties , mazliet izstaipieties un atgriezieties dzīvē.,,
Tiko izpildītajā elpošanas vingrinājumā mēs vērsāmies pie visa ķermeņa - ieelpojot apzinos visu ķermeni, izelpojot apzinos visu ķermeni, ar to saprotot ne vien fizisko , bet arī elpas ķermeni jeb veidolu - visu gaisu , ko ievelkam ar elpas vilcieniem kurus izdarām. Izklausās sarežģīti, taču ja praktizējot paaugstināsiet apzinātības līmeni, arvien skaidrāk izjutīsiet elpas formu jeb veidolu jeb ķermeni - izjutīsiet fizisko un elpas ķermeni kā divas atsevišķas vienības. Pat ja sākumā vēl neuztverat elpas veidolu, praktizējot apzināto elpošanu, arvien labāk izjutīsiet savu fizisko ķermeni. pamanīsiet kad tas kļūst saspringts, kad savelkat dūres vai sakožat zobus, uzmetat kūkumu kā kaķis vai aizturat elpu. kad sāksiet ievērot šo tad Jums jādara šāda apzināta elpošana.
IEELPOJOT NOMIERINU VISU ĶERMENI , IZELPOJOT NOMIERINU VISU ĶERMENI
Arī šo vingrinājumu tā pat kā iepriekšējo varam veikt jebkurā pozīcijā, taču vajadzētu parūpēties, lai būtu dažas mierpilnas minūtes kur var turēt acis ciet.
Ieelpojiet sev sakot - nomierinot visu ķermeni ieelpoju , izelpojiet teikdams - nomierinot visu ķermeni izelpoju. Apzinieties kā gaiss caur nāsīm plūst un ieplūst visā ķermenī un tad izplūstot laukā, tu izjūti mieru , labsajūtu un rāmumu .Arī šo vingrinājumu varat atkārtot jebkurā dienas vai nakts laikā , ikreiz kad gribēsies no jauna saplūst ar mieru , jo biežāk to veiksiet jo vieglāks un dabiskāks šis proces kļūs un jo labāk izjutīsiet tā dāvāto mieru un enerģiju - varat mainīt tekstu atbilstošajai situācijai - piemēram ; dziedinot ķermeni , nomierinot ķermeni vai piepildot ķermeni ar enerģiju .
Elpošanas praktizēšana sākumā var šķist grūta bet ja apzināsies savu elpu , un sekosi kā tā ieplūst ķermenī , piepilda to un izplūst laukā. Apzinātās elpošanas dāvātā miera un iekšējā spēka izjuta arvien vairāk pieaugs.
Ja turpināsiet vingrināties , elpa dabiski kļūs dziļāka un vienmērīgāka . Tu sāksi izjust apzinātas elpošanas dāvāto mieru un harmoniju.
Elpošana notiek mūsu esības centrā , un tās funkcija - skābekļa uzņemšana - saglabā dzīvību. Tāpēc apzināti elpojot , savienojam prātu ar šo dzīvinošo darbību , piešķirot tai milzīgu spēku.
a) Ieelpojot zinu, ka ieelpoju.  Izelpojot zinu ka izelpoju,
b) Ieelpojot zinu, ka ieelpoju dziļi vai sekli, izelpojot zinu ka izelpoju dziļi vai sekli
c) Ieelpojot apzinos visu ķermeni, izelpojot apzinos visu savu ķermeni
d) Ieelpojot nomierinu visu ķermeni, izelpojot nomierinu visu ķermeni
e) Ieelpojot jūtos laimīgs, izelpojot jūtos laimīgs
f) Ieelpojot jūtu svētlaimi, izelpojot jūtu svētlaimi
g) Ieelpojot apzinos pašreizējās izjūtas, izelpojot apzinos pašreizējās izjūtas
h) Ieelpojot nomierinu pašreizējās izjūtas, izelpojot nomierinu pašreizējās izjūtas
i) Ieelpojot apzinos prātu, izelpojot apzinos prātu
k) Ieelpojot padaru prātu laimīgu, izelpojot padaru prātu laimīgu
l) Ieelpojot koncentrēju prātu, izelpojot koncentrēju prātu
m) Ieelpojot atbrīvoju prātu, izelpojot atbrīvoju prātu
n) Ieelpojot vēroju dzīves mainīgumu, izelpojot vēroju dzīves mainīgumu
o) Ieelpojot vēroju velmju izzušanu, izelpojot vēroju velmju izzušanu
p) Ieelpojot vēroju domu izbeigšanos, izelpojot vēroju domu izbeigšanos
r) Ieelpojot vēroju atbrīvošanos, izelpojot vēroju atbrīvošanos
s) Ieelpojot ļaujos velmju piepildījumam, izelpojot laujos vēlmju piepildījumam
t) Ieelpojot atļauju sev mīlēt, izelpojot atļauju sev mīlēt
u) Ieelpojot pieņemu mīlestību, izelpojot pieņemu mīlestību
,, JA SPĒJAT ELPOT , SPĒJAT BŪT APZINĀTĪBĀ , UN, JA SPĒJAT BŪT APZINĀTĪBĀ, SPĒJAT DZIEDINĀT UN PĀRVEIDOT SAVU DZĪVI ,,
Vienkārši elpojiet un izjūtiet savu elpu . sāciet apzinātu elpošanu ar 3 min ik pēc 3 stundām , tad pēc nedēļas, katru stundu 3 min un vēl pēc nedēļas jāsāk paildzināt laiks 5 min vai 7 min kamēr sasniegsim 20 min un tad to darām 1 vai 2 x reizes dienā
ESIET VESELI


Autors: Beata Sproģe-Kozlovska

svētdiena, 2020. gada 21. jūnijs


Gaišus un siltus Saulgriežus 🌼🌼🌼
Tas brīnumainais Saulgriežu laiks! Kad dabas stihijas mūs uzlādē ar enerģiju. Ieelpojam, sajūtam un izbaudām🤗 -Solstice🤗 Enjoy this time😍🌞 Gaišus un siltus Saulgriežus 🌼🌼🌼
🌞 Būt šeit un tagad...
🌼just
🌼elpot
🌼dzirdēt
🌼smaržot
🌼ļauties
🌼priecāties
🌼mīlēt

ceturtdiena, 2020. gada 11. jūnijs

Ja man ir labi, arī tiem, kuri ir manā energolaukā, ir labi



Pa-miers. Savstarpējā vienošanās ar sevi. Jaunā laikmeta egoisms.

Jaunais laikmets ir ieviesis zināmas izmaiņas terminā – egoisms. Caur ego cilvēkā ienāk ambīcijas, iekšējais spēks un virzība. Ja nav ego, tad ir saplūšana ar masu pūli, tad ir pakļaušanās, izdabāšana un piespiešanās. Patiesībā, jau nevienam nekas nav jāpierāda, ir tikai sevi jāparāda. Manā skatījumā egoisms šajā laikmetā ir mīlestība un cieņa pašam pret sevi, bet ar vienu būtisku nosacījumu “nedari otram to, kas tev pašam nepatiktu”.
Šobrīd, lai Jaunā laikmeta cilvēks spētu atbrīvoties no bailēm, dzīvot no sirds uz prātu, ticēt un paļauties uz saviem spēkiem, un būt mierā pašam ar sevi, ir nepieciešams atrasties vidē, kur apkārt ir ne tikai līdzīgi domājoši cilvēki, bet arī savas enerģētikas cilvēki. Protams, ka tas neizslēdz iekšējo darbu ar sevi, bet, jo vairāk tu sajutīsi savas enerģētikas cilvēkus, jo vieglāk šis ceļš padosies. Tad, kad tu esi vidē, kur tu esi sadzirdēts un saredzēts, kur izjūti pozitīvas vibrācijas, tu spēj sajust un realizēt savus patiesos nodomus.
Praktiska metode, kuru izmantoju ikdienas privātpraksē un kura palīdz Jaunā laikmeta cilvēkiem sajust savas enerģētikas cilvēkus, radīt pozitīvo savā dzīvē un pasargāt sevi no pārlieku lielas un nevajadzīgas emocionālo un enerģētisko resursu patērēšanas. Jaunā laikmeta egoisms sakņojas vienā pamatprincipā – “ja man ir labi, arī tiem, kuri ir manā energolaukā, ir labi”. Ir būtiski apzināties, ka svarīgi ir pievilkt sev pozitīvo spēku, nevis vispārējo pozitīvismu. Tev pašam sev ir jākļūst par pozitīvās enerģijas magnētu. Kā to izdarīt?
Pirmkārt, ir nepieciešams izprast, kurus cilvēkus tu ielaid savā energolaukā un kāpēc. Lai nokļūtu pie šīs izpratnes, iedali visus cilvēkus, kuri ir tavā dzīvē, četrās grupās. Veidojot iedalījumu, tev ir jābūt atklātam un godīgam pret sevi. Pārskatot cilvēku sarakstu un tos grupējot, uzdod sev jautājumu “kā es jūtos?”. Proti, kādas emocijas šis cilvēks tevī izraisa. Pirmajā grupā ir Draugi. Šajā grupā ietilpst nevis tie cilvēki, kurus tu līdz šim esi tā dēvējis, bet gan tādi, uz kuriem tu pilnībā vari paļauties, kuri palīdzēs, neuzdodot liekus jautājumus, neprašņājot tevi un nepieprasot neko pretim. Otrajā grupā ir Paziņas. Šie ir cilvēki, kurus tu zini, reizēm satiecies, lai iedzertu tēju, parunātu par dzīvi, aizietu uz kādu pasākumu, bet viņi nav draugi. Trešā grupa ir Vajadzīgie jeb bartera cilvēki. Šajā grupā, piemēram, var ietilpt frizieris, kosmetologs, ārsts, paziņa Jurģis, kurš strādā teātrī un sezonas atklāšanā iedod tev biļeti uz izrādi. Ceturtā grupa ir Nevienādības cilvēki. Šajā grupā ietilpst visi pārējie cilvēki, kurus tu zini. Nevienādības jeb nenoteiktības apzīmējums netiek lietots pazeminošā nozīmē, bet gan liekot uzsvaru uz to, ka šie cilvēki enerģētiskā ziņā nespēlē būtisku lomu tavā dzīvē. Izveido konkrētu sarakstu un iedalījumu ar draugiem, paziņām un vajadzīgajiem cilvēkiem. Nevienādības jeb nenoteiktības cilvēkus nav nepieciešams uzskaitīt, jo tādu būs pārāk daudz. Būtiskākais ir izprast, kuri cilvēki un kā grupējas pirmajās trīs kategorijās.
Nākamais solis ir izšķirot sociālos tīklus, tādus kā Facebook, Instagram, draugiem.lv, Pinterest, Twitter, utt. Pirmkārt, sāc ar grupām, cilvēkiem, kuriem tu seko. Lai vairotu pozitīvo spēku savā energolaukā, ir jāizvērtē, kuras no šīm grupām un cilvēkiem tev sniedz pozitīvas emocijas un sajūtas. Ja tu kādu laiku esi pievienojies kādai grupai, bet tur valda negācijas vai arī tiek pasniegta tikai vispārīga informācija, tavam energolaukam šāda grupa nav nepieciešama. Pārstāj sekot šādām grupām vai cilvēkiem. Katrā saitā atstāj ne vairāk kā piecas grupas/cilvēkus, kuriem tu seko. Pēc tam, kad tas ir izdarīts, izšķiro tā saucamos draugus. Ej cauri visiem cilvēkiem, uzdodot jautājumu “kā es jūtos”, kādas sajūtas šis cilvēks tevī izraisa. Sadzirdi un sajūti savas sajūtas, kādas vibrācijas un emocijas šis cilvēks tevī izraisa. Ja šis cilvēks tevī izraisa nepatiku (neatkarīgi no tā, vai viņš ir tavs radinieks, priekšnieks vai kolēģis), pārtrauc draudzību ar šo cilvēku. Tieši tāpat dari arī ar cilvēkiem, kurus nepazīsti. Ejot cauri “draugu” lokam, sadzirdi pats sevi, kā tu jūties, kad iedomājies par šo konkrēto cilvēku. Veidojot šo šķirošanu, tu atbrīvosies no nevajadzīga enerģijas resursu patēriņa un noplūdes.
Trešais solis ir energolauka dienasgrāmatas vai kalendāra izveidošana. Šīs dienasgrāmatas mērķis ir stiprināt tavas pozitīvās vibrācijas, iekļaujot savā energolaukā tos cilvēkus, kuri noteiktā dienā Tev sniedz pozitīvas vibrācijas. Ārējās pasaules enerģētika un iekšējais miera stāvoklis ietekmē ikviena garastāvokli un vibrācijas. Līdz ar to vibrācijas, kuras raida kāds cilvēks, ir mainīgas. Tāpēc būtiski ir veidot šo dienasgrāmatu katru dienu (no rīta un vakarā). Katru rītu savā energolauka dienasgrāmatā uzzīmē kādu figūru (aplis, trijstūris, kvadrāts vai kāda cita) un šajā figūrā ieraksti tos cilvēkus, kuri tev šajā rītā ir izraisījuši pozitīvas emocijas. Tiem nav jābūt cilvēkiem no ģimenes vai draugu loka. Tas var būt nepazīstams cilvēks, piemēram, tu klausies radio un dzirdi dziesmu, kura tev ļoti patīk un raisa pozitīvas emocijas. Ieraksti savā energolaukā mūziķa vārdu. Varbūt tas bija kaimiņš, kurš ejot uz darbu, tev ir tik sirsnīgi uzsmaidījis, ka tu sajuti pozitīvas emocijas. Raksti tikai tos cilvēkus, kuri sniedz pozitīvas vibrācijas. Šis saraksts tev kalpos kā pozitīvo enerģiju dienas biļete. Nēsā to sev līdzi, jo tāda veidā tu dienas laika būsi pozitīvu enerģiju ieskauts. Tieši šādu pašu sarakstu izveido vakarā pirms gulētiešanas. Ja vēlies, paliec lapiņu vai piezīmju blociņu zem spilvena. Lai arī miega laikā tavs energolauks būtu pozitīvs. Šādu sarakstu ir nepieciešams veikt vismaz 7 dienas no vietas. Vēl efektīvāk būs, ja energolauka dienasgrāmatu pildīsi mēnesi. Energolauks mainās katru dienu, tāpēc ir būtiski katru dienu veidot jaunu sarakstu un atjaunot pozitīvo energolauku ap sevi.
Pēc nedēļas vai mēneša tu saredzēsi kopsakarības – kādas figūras tu zīmēji, kuri cilvēki bija sarakstā, kādā figūrā katrs no viņiem bija ierakstīts. Energolauka dienasgrāmata palīdz izprast, kāda veida emocijas, sajūtas un vibrācijas raisa cilvēki, kuri diendienā ir tev blakus. Līdz ar to, tu vari izprast kādas attiecības ir jūsu starpā, kā sasaucas jūsu enerģētika un cik pozitīva ir jūsu enerģētiskā saikne.
Kā caur šo visu izpaužas Jaunā laikmeta egoisms? Vecais laikmets tik ilgi ir mācījis, ka ir jāizdzīvo, jāieņem noteikta loma sabiedrībā un ģimenē, iedalījis pareizos un nepareizos, ieguvējus un zaudētājus. Nemitīga tiekšanās pēc ilūziju pilnām attiecībām, kuras visbiežāk kalpo kā ārējā fasāde, kuras nodrošina noteiktu stāvokli sabiedrībā, pieņemtības sajūtu. Ar domu, es nevaru būt viens, kā tas izskatīsies, ko par mani padomās. Un pats galvenais – vecais laikmets ir licis mums aizmirst, ko nozīmē mīlēt pašam sevi. Patiesi mīlēt, cienīt un uzticēties. Vieglāk bija pieņemt sabiedrības pamatdomu, ka tas ir egoistiski. Veidojot iedalījumu grupās, tu sāc apzināties, kāds statuss katram no šiem cilvēkiem ir tavā dzīvē, kādu enerģētiku un emocijas viņi tev sniedz. Caur šo izpratni, mainās tava attieksme pret šo cilvēku, nevis negatīvā vai pārākā ziņā. Bet gan tu vairs neatļauj cilvēkiem, kuri nes negatīvas enerģijas tavā energolaukā, patērēt tavu enerģiju un spēku. Mainās viņu statuss tavās acīs un mainās tava attieksme pašam pret sevi. Patukšojas pieņēmumu un stereotipu soma. 
Agrāk šādu rīcību dēvēja par egoismu. Jaunajā laikmetā tā ir ticība pašam sev, savam spēkam un ļaušanās pozitīvajam. Tad, kad tevī ir vieglas un pozitīvas vibrācijas, tu jūties labi un arī cilvēki, kuri ir tavā energolaukā, jūtas labi. Un tu pats esi mierā, jo tev ir labi, tev ir savu enerģiju, pozitīvi cilvēki.
Indu Puri
Raksts no žurnāla "Mistērija" maija numura